VK Opatija: Pomlađena ekipa uvjerljivom pobjedom krenula u novo prvenstvo @ 1.B HVL

vaterpolo_seniori_prvaci_2014

Uz dobru igru iskusnika Cara, Vedrana Deželjina i kapetana Martinčića treba istaći odličan nastup vratara Čudine (obranjen peterac) i mladog centra Lovre Paparića, strijelca tri prekrasna gola.

Volosko – U bitno izmijenjenom i pomlađenom sastavu u odnosu na prošle dvije sezone startali su izabranici trenera Kancijanića u novo prvenstvo 1.B HVL-e i već u prvoj utakmici pokazali da će svakome biti težak protivnik. Na uvjerljiv i lagan način pobijedili su u 2. kolu Osijek rezultatom 15:8. Pobjeda je mogla biti i izraženija da su Opatijci iskoristili barem polovicu tzv. zicera do kojih su bez problema dolazili brzom transformacijom iz faze obrane u fazu napada, od ove godine, na 3 metra kraćem terenu.

Iskoristio je opatijski trener Kancijanić vrlo dobro otvaranje utakmice i vodstvo od 4:0 u prvoj četvrtini za niz izmjena već u drugih osam minuta pa gosti taj period igre dobivaju sa 3:2. Međutim povratkom udarnih igrača u bazen Opatijci postižu osam golova za redom i do kraja rutinski čuvaju visoko vodstvo.