rijeka_dnjipro_prijateljska _utakmica

Nogometaši Rijeke večeras se vraćaju na Kvarner, a u utorak od 17 sati na Kantridi igraju posljednju pripremnu utakmicu protiv Triglava iz Kranja. Video snimku susreta pogledajte u nastavku teksta…

Rijeka – U posljednjoj utakmici na pripremama u Španjolskoj nogometaši Rijeke izgubili su od ukrajinskog prvoligaša Dnjipra 1:4.

Utakmica je odigrana na odličnom travnjaku u Marbella sport centru no po vrlo vjetrovitom vremenu. Sudionici šestaestine finala ovogodišnje Europske lige bili su bolja momčad, ali je i Rijeka imala svoje dobre trenutke te u nekoliko navrata pokazala da se itekako može nositi s renomiranijim europskim momčadima. Svoj debi za Rijeku imao je i Španjolac Alex Fernandez koji je odigrao cijelu utakmicu.

Prvo poluvrijeme završilo je 0:1, gdje je za Dnjipro, nakon kornera i gužve ispred gola Vargića, glavom u 14 ‘ pogodio Cheberiachko. Za Rijeku su blizu gola bili Balaj, nakon ubacivanja Alexa u 21′ te ponovno Alex kada je u 35′ pucao pokraj gola s 20 metara. Najljepša akcija Rijeke odvila se u 41′ kada je Mišić proigrao Tomečaka čiji udarac s 10-ak metara odlazi kraj gola.

U drugom dijelu još bolja Rijeka do izjednačenja je došla u 66′ minuti nakon lijepe akcije Alexa i Mišića. Na kraju je loptu glavom, na ubačaj Mišića, spretno u mrežu ubacio Mitrović.

No, malo dekoncentracije u posljednjih 20-ak minuta stajalo je Rijeku poraza. Prvo je pogodio Matheus u 71′ iz blizine nakon kontre Dnjipra, a još je dva gola dodao u smiraju utakmice hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Prvo je lijepo pogodio u 77’ nogom s ruba 16 metara, a nakon toga i dvije minute prije kraja glavom pogodio s dva, tri metra.

HNK Rijeka – FC Dnjipro 1:4
Strijelci: 0:1 Cherebiachko (14′), 1:1 Mitrović (66′) 1:2. Matheus (71′) 1:3 Kalinić (77′), 1:4 (Kalinić (89′).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić (od 50′ Knežević), Lešković, Bertoša (od 55′ Mitrović) – Cvijanović (od 46′ Zlomislić), Mišić (od 78′ Rebernik), Jugović (od 65′ Močinić) , Alex, Tomasov (od 55′ Ajayi) – Balaj (od 46′ Ivančić).

FC Dnjipro: Boiko – Mazuch, Mandzyuk, Egidio, Zozulia, Cherebiachko, Bezus, Dougals, Konoplianka, Matheus, Luchkevich (još su igrali: Vlad, Mandzyuk, Kankava, Kalinić, Seleznev, Matos, Gama, Shakov, Rotan, Polityo).