ferenzvaros_rijeka_budimpesta_2014

Nogometaši Rijeke pobijedili su Ferencvaros ukupnim rezultatom 3:1 (2:1, 0:1) i plasirali se u treće pretkolo UEFA Europa lige u kojem će već idućeg četvrtka gostovati kod Vikingura, predstavnika Farskih otoka koji je s 2:1 porazio norveški Tromso.

Budimpešta – Bravo Rijeka! 2. pretkolo nije moglo završiti bolje za nogometaše Rijeke. Nakon slavlja na Kantridi prije sedam dana nad Ferencvarosom 1:0, Rijeka je pobijedila i u Budimpešti 2:1 te se ukupnim rezultatom 3:1 plasirala u sljedeći krug.

Sve je na stadionu Ferenc Puskas bilo gotovo već u prvih 45 minuta. Rijeka je povela golom Krstanovića iz 20. minute kada je realizirao kazneni udarac. Naime nakon lijepe kontre koju su pokrenuli Jajalo i Tomečak te nakon sraza Jugovića i Mateosa u kaznenom prostoru, igrač Ferencvarosa je igrao rukom te je sudac Valeri iz Italija dosudio – najstrožu kaznu.

Matjaž Kek

Matjaž Kek

Samo 18 minuta kasnije novi gol Rijeke… Bio je to još jedan pogodak iz kornera za Rijeku. Nakon ubačaja Brezovca fenomenalno je skočio Samardžić i pogodio s pet metara glavom.

U drugom poluvremenu ipak nešto drugačija slika. Prvi problemi za Rijeku stižu kad je Krstanović zbog dva prekršaja u kratkom vremenu zaradio dva žuta kartona, automatski i crveni karton.

Ferencvaros smanjuje u 64′ kada nakon prekršaja Samardžića u kaznenom prostoru – Ugrai pogađa za 1:2.

Iako su gotovo cijelo poluvrijeme igrali s igračem manje, bijeli nisu dozvolili da Ferencvaros ugrozi prolaz i na kraju potpuno zasluženo izborili plasman u sljedeći krug.

– Kada smo ostali s igračem manje početkom drugog poluvremena promijenili smo ploču, sačekali Ferencaros koji je počeo igrati na duge lopte. Nekim igračima je ponestalo snage, igrači koji su se kasnije priključili pripremama imaju problema s ritmom utakmica svaka četiri dana. Uz to, Ferencvaros je gurnuo pet igrača prema naprijed ali zadovoljan sam kako smo sve izdržali i reagirali. Vikingur? To što je Vikingur prošao govori o njihovoj kvaliteti. Danas u nogometu nije pametno podcijeniti nekoga, ali nama je sada na pameti Hajduk. Činjenica je da je u ovom dijelu natjecanja najvažnije proći, a umiranje u nekoj ljepoti igre u ovoj fazi ništa ne donosi – rekao je Matjaž Kek.

U sljedećem kolu kvalifikacija za Europsku ligu Rijeka će igrat protiv Vikingur Gote s Farskih otoka. Oni su naime bili bolji od norveškog Tromsa. Nakon prvog susreta na Farskim otocima koji je završio 0:0, Vikingur je pobijedio Tromso 2:1 u gostima. Prva utakmica 3.pretkola kvalifikacija za UEFA Europsku ligu igra se 31. srpnja na Farskim otocima, uzvrat je sedam dana kasnije na Kantridi.