Arhiva

Arhiva

Rijeka je izgubila od Ludogoretsa 2:1 iako po prikazanim šansama nije bila slabiji protivnik. Momci trenera Keka veći dio prvog poluvremena su vodili golom Tomasova, Ludogorec je u 5 minuta preokrenuo rezultat, a završnica je opet bila na strani Rijeke. No udarci Močinića, Ivančića, Mišića i Tomečaka išli su ili u vratara Bugara ili pokraj gola. U nastavku pogledajte cijeli razgovor s Ivanom Tomečakom te video sažetak najboljih akcija s utakmice.

Rijeka – U drugoj pripremnoj utakmici u Španjolskoj, Rijeka je izgubila od bugarskog prvaka Ludogoretsa 2:1. Prvo poluvrijeme završilo je 1:1. Rijeka je povela golom Tomasova iz 29’ iz odlično izvedenog slobodnog udarca s 25 metara. Prethodno je prekršajem zaustavljen Jugović nakon dobre akcije Tomasova i Balaja.

Izjednačio je Ludogorets iz kaznenog udaraca u 45. minuti. Ayaji je s leđa u kaznenom prostoru ostvario kontakt s Aboloom koji pada, a sudac Lopez dosuđuje kazneni udarac koji je realizirao Moti. Iz prvog poluvremena treba izdvojiti i poništen pogodak Ajayiju, kada je sudac procijenio da je njegov udarac prema golu skrenuo netko od igrača Rijeke koji je bio u nedozvoljenom položaju. Ludogorec je bio opasan u 11’ preko Azeveda Juniora koji je izbliza pogodio prečku…

Drugo poluvrijeme bolje počinje Ludogorets pa već u 50’ postižu pogodak za 1:2. Gol je, udarcem s 20 metara postigao Bezjak. Samo trenutak kasnije odličnu prigodu je imao Ivančić ali je sa sedam metara iskosa, nakon dodavanja Tomečaka, pucao pokraj gola. Za Rijeku su još probali u 60’ Balaj iz slobodnog udaraca, ali pogodio je blok, a udarce su nakon lijepih akcija imali Močinić, Ivančić i Tomečak, ali dva puta je obranio golman Čvorović, dok je jednom lopta otišla preko gola.

– Dobro smo počeli jer smo poveli a imali smo i gol koji je poništen, ne znam ni sam opravdano ili neopravdano. No to je bila pripremna utakmica protiv jakog protivnika što nam je trebalo da se što bolje pripremimo za nastavak sezone – rekao je Ivan Tomečak nakon utakmice i nastavio:

– Šteta samo zbog rezultata… Ludogorets je ipak bio bolja momčad. Imali smo i mi svoje, i oni svoje prigode.

Rijeka seriju pripremnih utakmica u Španjolskoj nastavlja već u subotu susretom protiv Dnjipra.

HNK RIJEKA – PFC LUDOGORETS 1:2
Strijelci: 1:0 Tomasov (29′), 1:1 Moti (45′ 11m), 1:2 Bezjak (50′)
HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić(od 70′ Knežević), Mitrović(od 70′ Lešković), Leovac (od 46′ Bertoša) – Cvijanović(od 55′ Močinić), Zlomislić (od 60′ Mišić)– Tomasov, Jugović, Ajayi (od 46′ Ivančić) – Balaj (od75′ Rebernik)

PFC Ludogorets: Stoyanov, Barthe, Azavedo Junior, Abalo, Dyakov, Zlatinski, Minev, Moti, De Sousa, Costa, Misidjan
Još su igrali: Čvorović, Alexsandrov, Gomes Da Fonseca, Bezjak, Abel, Vasilev, Petrov, Tersiev, De Freitas Fernandes, Cristaldo Farias, Hamsa

U nastavku pogledajte cijeli razgovor s Ivanom Tomečakom te video sažetak najboljih akcija s utakmice.