Arhiva

Arhiva

Matjaž Kek nije bio zadovoljan konačnim ishodom. Rijeka je na gostovanju postigla tri pogotka, ali nije uspjela doći do prve ovosezonske pobjede.

Zagreb / Rijeka – Počelo je inicijativom Rijeke i brojnim prilikama koje su se redale pred Livakovićem sve dok u 23. minuti Bekim Balaj koji je iskoristio pogrešku u obrani Zagreba, ostao sam pred Livakovićem i smireno poentirao – 0:1.

Već dvije minute kasnije Zagreb je izjednačio preko Gabrijela Bobana koji je iskoristio malu neodlučnost u obrani Rijeke, izborio se za udarac na 18 metara i pogodio bliži kut Sluginog gola – 1:1. Izjednačujući pogodak nije promijenio puno u odnosu snaga budući da je Rijeka i dalje bila momčad koja je stvarala prilike. Inicijativa je naplaćena u 32. minuti kada je ponovo Balaj bio na pravom mjestu nakon jedne odbijene lopte i iz blizine vratio vodstvo Rijeci – 1:2. Ipak, kao i kod prvog pogotka vodstvo je bilo kratkog vijeka. Već u 34. minuti ponovo je Boban okomito napao obranu Rijeke, izborio si prostor za udarac i s desetak metara matirao Slugu – 2:2.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto izjednačeniju igru sve do posljednjih pola sata. Najprije je Sharbini pogodio vratnicu, onda je Krovinović nakon solo prodora i udarca u sam kut donio vodstvo Zagrebu – 3:2. Rijeka međutim nije odustala i u 78. minuti nakon lijepe akcije po desnoj strani Roman Bezjak je povratnu loptu Tomasova zakucao pod samu gredu – 3:3.

Matjaž Kek

Matjaž Kek

– Kada u gostima daš tri gola, a primiš ovakve golove onda je svaki komentar suvišan. Više ne znam koliko golova moramo dati da dobijemo utakmicu, na kraju dobro da smo spasili taj bod. Pokušavamo sve kako bismo smanjili taj broj primljenih golova, ali svaki udarac ulazi. Pojedini igrači su bez koncentracije i jasno je da imamo malo problema u zadnjoj liniji… Situacija je teška, ali iz nje možemo izaći samo radom – rekao je Kek.

MAXtv prva liga, 3. kolo
Zagreb – Rijeka 3:3

ZAGREB Stadion Kranjčevićeva.
Gledatelja 1000.
Sudac: Damir Batinić (Osijek)
Strijelci: 1:0 Balaj (23′), 1:1 Boban (25′), 2:1 Balaj (32′), 2:2 Boban (34′), 2:3 Krovinović (74′), 3:3 Bezjak (78′)
Žuti kartoni: Ljubičić (Zagreb), Bradarić, Samardžić (Rijeka).
Crveni karton: Radošević (79′-drugi žuti) (Rijeka).

Zagreb: Livaković, Krovinović, Ljubičić (od 27′ Mudražija), Muić (od 42′ Kovačić), Šulc, Stepčić, Musa, Ćubel, Medić (od 64′ Gudelj), Boban, Kolinger.

Rijeka: Sluga, Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac, Bradarić (od 53′ Radošević), Močinić, Jugović (od 61′ Lima), Sharbini (od 76′ Bezjak), Tomasov, Balaj.