VIDEO, FOTO: Rijeka završila natjecanje u Kupu – Navijači skandirali ‘Croatia, Croatia’, igračima podijeljena 3 crvena kartona

rijeka_dinamo_2015_kantrida_uzvrat

Matjaž Kek, trener Rijeke, imao je dvojake osjećaje nakon utakmice polufinala Kupa Hrvatske protiv Dinama. Kako je i sam istaknuo, ponosan je na igrače i publiku, ali s druge strane nije mogao slaviti samo dobru izvedbu na terenu kada Rijeka u konačnici nije izborila finale Kupa Hrvatske. Video isječak pogledajte u nastavku teksta, a fotogaleriju na ovom linku

rijeka_dinamo_2015_kantrida_uzvrat (1)

Rijeka – Nogometaši Rijeke nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa Hrvatske nakon što su u uzvratnoj utakmici polufinala odigrali 0:0 protiv Dinama koji je prošao dalje zbog pobjede u prvom ogledu (2:1), a tenzije na utakmici dodatno je dizao sudac svojim dvojbenim odlukama na štetu Rijeke. Podatak da su podijeljena čak tri crvena kartona (zbog prigovora) igračima Rijeke dovoljno ocrtava kriterij glavnog suca (Jugović i Vešović isključeni zbog prigovora kada su već bili van igre, a Leovac zbog iste povrede pravila u sudačkoj nadoknadi). Kantrida je eksplodirala u 81. minuti kada je Josip Ivančić zatresao mrežu nakon odbijanca, ali pomoćni sudac poništio ga je zbog zaleđa. U 85. minuti velika gužva u kaznenom prostoru Dinama. Balaj je zadržao loptu i ostavio je za Tomasova, ali udarac je blokiran.

rijeka_dinamo_kantrida_uzvrat_2015_2

Dvije minute kasnije Josip Ivančić odlično je ubacio prizemnu loptu, ali u srcu kaznenog prostora nije bilo nikoga da je gurne u mrežu. Izabranici Matjaža Keka pritisnuli su u samoj završnici, ali nisu uspjeli zabiti toliko potreban pogodak.

Rijeka je bila konkretnija u prvom poluvremenu, ali nije uspjela stvoriti izrazitu priliku. Pokušaji Vešovića i Balaja nisu bili precizni. Rijeka je u nekoliko navrata stigla pred gol Dinama, ali nedostajao je posljednji pas. Na drugoj strani Dinamo je izglednu priliku imao u 38. minuti. Machado je ubacio, Fernandes ostao sam na pet metara i pucao glavom, ali Vargić je izvukao loptu ispod grede. Tri minute kasnije uslijedio je slobodan udarac za Rijeku na rubu kaznenog prostora s desne strane. Lopta je došla do Leškovića, ali stoper Rijeke nije ju dobro zahvatio.

rijeka_dinamo_kantrida_uzvrat_2015_4

Obje momčadi u drugom poluvremenu pokušavali su udarcima iz daleka, ali nije bilo preciznosti. U 62. minuti Anas Sharbini potegnuo je s 25 metara, ali je lopta otišla pokraj vratnice i izmamila uzdahe s tribina. Šest minuta kasnije Machado je lobom zamalo iznenadio Vargića.

U 89. minuti kompletna centralna tribina okrenula se prema gostujućoj loži i prkosno počela skandirati: “Dinamo”, ”Dinamo”, a nekoliko trenutaka cijeli stadion počeo je izvikivati ‘Croatia’, ‘Croatia’ – jasno aludirajući na recentnu povijest.

– Čestitam Dinamu na prolasku u finale, ali prije svega čestitam igračima Rijeke koji su odigrali dobru utakmicu i ostavili srce na terenu i hvala publici koja nas je nosila 93 minute – ustvrdio je Matjaž Kek, trener Rijeke.

rijeka_dinamo_kantrida_uzvrat_2015_3

– Bila je dobra utakmica puna agresije. Zadovoljan sam igračima Rijeke koji su pokazali da se mogu nositi s Dinamom koji je jači, moćniji i kvalitetniji. Želim da igrači napreduju, to sam postavio pred njih kao cilj i da se mogu nakon utakmice pogledati u oči – ustvrdio je Matjaž Kek.

– Ova publika je fenomenalna, nismo pobijedili ali navijali su nakon utakmice kao da jesmo. Divim im se. Utakmica je bila teška i tvrda ali mislim da se nakon nje možemo pogledati u oči i reći da smo dali sve – rekao je nakon utakmice riječki stoper Miral Samardžić.

Samo u posljednih deset minuta, ‘sijevalo’ je ispred Ježine, a osim poništenog pogotka Ivančiću (zbog navodnog zaleđa) blizu gola Rijeka je bila i nakon udarca Tomasova (završilo u bloku) te nakon dodavanja Ivančića usporedo s gol linijom (nitko od Riječana nije stigao na tu loptu).

Hrvatski kup polufinale – uzvratna utakmica
RIJEKA – DINAMO 0:0 (prva utakmica 1:2)

Rijeka, Stadion Kantrida.
Gledatelja: 9500.
Sudac: Mario Zebec (Cestica). Žuti kartoni: Vešović, Samardžić, Lešković, Sharbini (Rijeka), Taravel, Soudani (Dinamo).
Crveni kartoni: Vešović, Jugović, Leovac (Rijeka).

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Radošević (, Močinić – Vešović (od 59′ Tomasov), Jugović (od 71′ Ivančić), Sharbini – Balaj.

DINAMO: Ježina – Šimunović, Sigali, Taravel – Pinto, Ademi (od 76′ Goncalo), Machado, Pivarić – Pjaca, Fernandes (od 85′ Vukojević) – Henriquez (od 46′ Soudani).