nk_rijeka_sheriff_armada_moldavija_uefa_liga

Prekrasna riječka priča dobila je novo poglavlje. Preko Ferencvaroša, Vikingura i Sheriffa nogometaši Rijeke drugu su godinu za redom dogurali do skupine UEFA Europa lige, čiji će se ždrijeb održati sutra u 13 sati u Nyonu. U nastavku pogledajte izjave Damira Miškovića, Josipa Brezovca i Andreja Kramarića nakon pobjede protiv Sheriffa.

Tiraspol – Golovima Moisesa u 30 – oj i 61 – oj minute te pogotkom Kramarića u 44 – oj Rijeka je pobijedila Sheriff i u uzvratnoj utakmici playoff faze Europske lige.

Moldavci su više prijetili na početku utakmice, no ‘bijeli’ su u 29. minuti došli do pogotka koji je i prelomio utakmicu. S lijeve strane je oštru loptu ubacio Moises, a branič domaćina Ligger Moreira je glavom neobranjivo pogodio vlastitu mrežu.

Andrej Kramarić u 44. minuti je iz blizine pogodio za 2-0 nakon akcije Moisesa i Leovca. U 61. minuti Moises je povećao na 3-0 i to lijepim pogotkom udarivši loptu u padu iskosa s desetak metara, a pogodio je sami desni kut vrata Šerifa.

– Normalno da sam zadovoljan. Bili smo bolji u 180 minuta, dali golove na pravom trenuku, igrali pametno. Pozdrav svima u Hrvatskoj, a pogotovo u Rijeci. Dugo sam čekao ovu osvetu. S Mariborom sam izgubio protiv Zimbrua. Hvala igračima Rijeke što su mi priuštili ovu osvetu, istaknuo je Matjaž Kek.

Za kraj dodajmo da momčad kreće na povratak u Hrvatsku odmah nakon utakmice, a na Krk bi trebala sletjeti oko 1 ujutro.