U pripremnoj utakmici nogometaši Rijeke pobijedili su Bjelovar

nk_rijeka_nk_bjelovar_2017_prijateljska_utakmica_01

Bilo je tu nekoliko prilika za riječke nogometaše, ali u dva navrata najbolje se snašao Ajayi koji je s dva pogotka (61′, 79′) okrunio dobru igru u drugom poluvremenu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Bjelovar 5:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu u sklopu kampa HNK Rijeka. Utakmica je odigrana po izrazito hladnom vremenu, a Matjaž Kek u oba poluvremena na travnjak je izveo po jednu postavu.

Rijeka je povela već u šestoj minuti, Gorgon je izbacio Gavranovića koji je izbio sam pred vratara Junuzovića, zaobišao ga i poentirao – 1:0.
Samo minutu kasnije Čeliković je ostao sam na sedam metara, ali udarac je otišao iznad grede, dok je pokušaj Vešovića u devetoj minuti prošao uz vratnicu.

Uslijedio je zatim period utakmice bez prilika, a onda su gosti izjednačili. Bjelovar je u 29. minuti krenuo u kontru s viškom igrača u završnici, a Tominac nije propustio priliku i preciznim udarcem matirao Nevistića – 1:1. Ipak, Rijeka je na poluvrijeme otišla s dva gola prednosti. U 37. minuti nakon kornera Gorgon je bio najviši – 2:1. U posljednjim trenucima prvog dijela Gavranović je proigrao Vešovića koji je lijepo poentirao udarcem lijevom nogom – 3:1.

U nastavku utakmice Rijeka je zaigrala u novom sastavu u kojem su priliku dobili mlađi igrači. Bilo je tu nekoliko prilika za riječke nogometaše, ali u dva navrata najbolje se snašao Ajayi koji je s dva pogotka (61′, 79′) okrunio dobru igru u drugom poluvremenu.

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka
Gledatelja: 200
Suci: Marko Cvijović. Pomoćnici: Mrkela i Mehinović.
Strijelci: 1:0 Gavranović (6′), 1:1 Tominac (29′), 2:1 Gorgon (37′), 3:1 Vešović (44′), 4:1 Ajayi (61′), 5:1 Ajayi (79′).

RIJEKA: Nevistić, Martić (od 46′ Ristovski), Šofranac (od 46′ Mulac), Elez (od 46′ Ayodeji), Zuta (od 46′ Totić), Čeliković (od 46′ Matić), Bradarić (od 46′ Maleš), Vešović (od 46′ Turčin), Črnic (od 46′ Ajayi), Gavranović (od 46′ Kovačević), Gorgon (od 46′ Iv. Lepinjica).

BJELOVAR: Junuzović (od 46′ Fanton), Ivančić (od 46′ Nikolić), Vinicius (od 46′ Jaković), Hajdarović (od 87′ Kunštek), Kolar (od 75′ Makopek-Pušec), Rajić (od 71′ Šepoval), Pušić (od 46′ Kuhar), Jakšić (od 77′ Šotola), Šiprak (do 56′ Majdandžić), Tominac (od 75′ Baronić), Orač (od 56′ Kos).