Rudeš : Rijeka 3:5 – Šofranac i Gorgon u nadoknadi za pobjedu

Arhiva

Arhiva

Igrala se 104. minuta kada se nakon jednog kornera Aleksandar Šofranac najbolje snašao u kaznenom prostoru Rudeša i poentirao – 3:4. Rudeš je već u tim trenucima ostajao bez snage, a sve je naplatio Alexander Gorgon pogotkom u 108. minuti kada je s desne strane ušao u kazneni prostor i poslao loptu pod prečku – 3:5.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 5:3 nakon produžetaka u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske. U ogledu odigranom po teškom terenu Rijeka je slomila otpor žilavog domaćina tek krajem prvog odnosno početkom drugog produžetka.

Igrala se 104. minuta kada se nakon jednog kornera Aleksandar Šofranac najbolje snašao u kaznenom prostoru Rudeša i poentirao – 3:4. Rudeš je već u tim trenucima ostajao bez snage, a sve je naplatio Alexander Gorgon pogotkom u 108. minuti kada je s desne strane ušao u kazneni prostor i poslao loptu pod prečku – 3:5. Rijeka je povela u petoj minuti utakmice. Vešović je probio desnu stranu i srušen je u kaznenom prostoru. Gavranović je preuzeo odgovornost i sigurno poentirao – 0:1.

Samo tri minute kasnije nakon kornera, Mitrović je bio najviši i udarcem glavom donio veliku prednost – 0:2. Rudeš je u prvom poluvremenu najbliže golu došao je kada je Kamenar pogodio stativu. Rijeka je kontrolirala utakmicu, a potvrda je stigla u 33. minuti. Franko Andrijašević prekrasnim lobom s tridesetak metara uhvatio je vratara Rudeša na spavanju – 0:3.

Rudeš je krenuo čvrstu u nastavku, prvo je Jacques nakon odlične akcije pogodio gredu, a onda je stigao penal nakon prekršaja Šofranca u 53. minuti. Topić je preuzeo odgovornost i poentirao – 1:3.
Rudeš je u 62. minuti izborio drugi kazneni udarac kada je, nakon klizećeg starta, lopta pogodila Šofranca u ruku. Topić je još jednom bio siguran s bijele točke – 2:3.

U 69. minuti Rudeš je bio blizu izjednačenja, Babić je ostao sam pred golom Rijeke, Sluga ga je uspio omesti i propala je velika prilika za domaćina. Samo minutu kasnije velika prilika za Babića nakon kornera, ali Sluga je bio siguran.

I onda je Matoc u 80. minuti i treći put pokazao na bijelu točku. Topić je još jednom preuzeo odgovornost i postigao treći gol.

Kup, osmina finala
Rudeš – Rijeka 3:5
ZAGREB Stadion ŠC Rudeš
Gledatelja 800
Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)
Strijelci: 0:1 Gavranović (5′-11m), 0:2 Mitrović (8′), 0:3 Andrijašević (33′), 1:3 Topić (53′-11m), 2:3 Topić (62′-11m), 3:3 Topić (80′-11m), 3:4 Šofranac (104′), 3:5 Gorgon (108′)
Žuti kartoni: Borevković, Mlakić, Barišić, Kamenar, Hussain (Rudeš), Mitrović, Mišić (Rijeka).

Rudeš: Hendija, Jacques, Mlakić, Borevković, Šimunović (od 33′ Barišić), Topić, Franić (od 102′ Boršić), Ćubel (od 75′ Hussain), Jagić, Babić, Kamenar.

Rijeka: Sluga, Martić, Šofranac, Mitrović, Zuta (od 73′ Ristovski), Bradarić, Čanađija, Vešović (od 52′ Črnic), Andrijašević (od 68′ Mišić), Gorgon, Gavranović.