Rijeka uvjerljivo svladala Osijek i ponovo ‘puše za vrat’ Dinamu!

rijeka_split

U posljednjim trenucima utakmice Rijeka je stigla do petog gola. Osijek je novom nespretnom reakcijom u obrani omogućio Rijeci indirektni udarac na pet metara. Sharbini je potegnuo, a lopta se pored živog zida Osijeka na gol crta provukla u mrežu – 5:0.

Rijeka – Nogometaši Rijeke rutinski su pobijedili Osijek 5:0 u utakmici 8. kola MAXtv Prve lige i ujedno četvrtu utakmicu zaredom nisu primili pogodak. Čvrsta obrana bila je temelj za drugu uzastopnu pobjedu i činjenicu da je Rijeka nakon 720 minuta u hrvatskom prvenstvu i dalje neporažena.

Nakon početnog ispitivanja snaga stigla je prva prilika. U 14. minuti Ristovski je prošao po desnom boku, Radotić ga je povukao za ruku negdje na rubu kaznenog prostora, a sudac Strukan pokazao je na slobodan udarac van 16 metara.

Ipak, samo dvije minute kasnije stigao je gol. Osijek je darivao Rijeku, Ivica Džolan katastrofalno je odigrao povratnu loptu za svog vratara, Balaj ju je sjajno prihvatio, zaobišao Mikulića i poentirao – 1:0! Pogodak koji je Rijeci olakšao igru u nastavku. Uslijedio je nešto mirniji period, a zatim je Rijeka opet bljesnula.

Tomasov je preciznom loptom pronašao Balaja koji je napravio nekoliko koraka, ušao u kazneni prostor i potegnuo. Mikulić je kratko odbio loptu, točno za Bezjaka koji ju je iz blizine pospremio u mrežu – 2:0.

Drugi pogodak dodatno je rasteretio izabranike Matjaža Keka koji su do trećeg gola mogli stići u 36. minuti. Ristovski je s desne strane ubacio u pet metara, osječki braniči kratko odbili loptu. Natrčao je Močinić na 11 metara, ali iz izgledne situacije nije bio precizan.

Navijači su treći gol ipak dočekali prije kraj prvog poluvremena. Filip Bradarić izveo je korner u 43. minuti, Matej Mitrović visoko je skočio i lopta se zakoprcala u mreži – 3:0.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Rijeka je postigla četvrti gol. Ivan Močinić preciznom loptom proigrao je Bekima Balaja. Napadač Rijeke sjajno se riješio pratnje braniča Osjeka, zaobišao vratara Mikulića i postigao svoj drugi gol, peti u prvenstvu – 4:0!

Rijeka je nastavila u jakom ritmu, samo minutu kasnije Ristovski je pronašao Tomasova u kaznenom prostoru, a pogodak je spriječila vratnica. Bezjak je do drugog pogotka mogao u 52. minuti. Osječki braniči ponovo su loše reagirali, napadač Rijeke ostao je sam rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac obranio je vratar Mikulić. Iako je već odavno bilo jasno da bodovi ostaju u Rijeci, izabranici Matjaža Keka tražili su i peti gol.

U 76. minuti Filip Bradarić sjajnom je dubinskom loptom pronašao Tomasova čiji je udarac u izglednoj prilici obranio vratar Osijeka. Lopta je u nastavku akcije došla do Močinića, ali njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora nije bio precizan.

MAXtv prva liga, 8. kolo
RIJEKA – OSIJEK 5:0

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4729
Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 1:0 Balaj (16′), 2:0 Bezjak (32′), 3:0 Mitrović (43′), 4:0 Balaj (49′), 5:0 Sharbini (90′)
Žuti kartoni: Samardžić, Bradarić (Rijeka), Radotić, Roce, Džolan, Lesjak (Osijek).

Rijeka: Vargić, Ristovski, Mitrović, Samardžić, Bertoša, Močinić, Maleš (od 77′ Radošević), Bradarić, Bezjak (od 60′ Roshi), Tomasov, Balaj (od 81′ Sharbini).

Osijek: Mikulić, Džolan (od 27′ Šarić), Mandić, Perošević (od 68′ Štrkalj), Roce (od 77′ Špoljarić), Ugarković, Radotić, Maslać, Lesjak, Šorša, Matas.