Rijeka uspješnija u 132. Jadranskom derbiju – Heber dvaput za slavlje na Poljudu

…ilustracija…

Rijeka već 20 utakmica zaredom nije poražena od Hajduka, a ovo je ujedno bila peta pobjeda u posljednjih šest gostovanja na Poljudu.

Split – Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk na gostovanju na Poljudu u utakmici 9. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka već 20 utakmica zaredom nije poražena od Hajduka, a ovo je ujedno bila peta pobjeda u posljednjih šest gostovanja na Poljudu.

Otvaranje utakmice nije ponudilo previše od nogometa i prilika. Puno trke i želje, te duela na sredini terena, ali bez izglednije prilike.

U 12. minuti Gavranović je lijepo gurnuo u prostor Hebera koji se sjurio prema golu, a braniči Hajduka uspjeli su izbiti loptu u korner.

Hajduk na drugoj strani nije ozbiljnije zaprijetio, a Rijeka je do vodstva stigla u 24. minuti.

Zuta se lavovski othrvao pokušaju Kožulja da ga zaustavi. Uslijedio je prizeman ubačaj i sjajna reakcija Hebera – 0:1.

Rijeka je u još nekoliko navrata opasno stigla pred gol Hajduka, a najbliže golu bila je nakon udarca Mate Maleša s 25 metara, koji je prohujao kraj vratnice.

Hajduk je nešto konkretnije otvorio drugi dio, ali bez ozbiljnije prilike.

Na drugoj strani Mišić je sjajno oduzeo loptu na desnom boku, pronašao Gavranovića u kaznenom prostoru. Stipica je obranio udarac, ali odbijanac je Heber pospremio u mrežu – 0:2.

Hajduk je ozbiljnije zaprijetio u 68. minuti, ali udarac Almeide nakon kornera odlično je zaustavio Prskalo.