Rijeka s ukupno 8:1 protiv Lokomotive izborila polufinale Hrvatskog kupa

Arhiva

Arhiva

U polufinale Kupa RH još su prošli Dinamo i Hajduk, dok je uzvratna utakmica Zadra i Splita odgođena zbog natopljenog travnjaka.

Zagreb – U utakmici protiv Lokomotive, s ukupnih 8:1, Rijeka je prošla u polufinale Hrvatskog kupa. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala odigranoj danas, izabranici Matjaža Keka slavili su u Kranjčevićevoj sa 4:0. Po teškom i kišom natopljenom terenu Rijeka je u potpunosti kontrolirala igru, dok Lokomotiva nije imala niti jedan udarac u okvir gola Rijeke.

Prvi gol postigao je Anas Sharbini u 36′ minuti. Samo tri minute kasnije, na ubačaj Sharbinija s lijeve strane, zabija usamljeni Vešović i dovodi Rijeku u vodstvo od 0 : 2. U 51′ Tomasov postiže zgoditak za 0:3 nakon što je loptu poslao kroz noge golmana Zelenike. Četvrti pogodoak na utakmici postigao je Ivančić u 77′.

Utakmice polufinala Kupa na rasporedu su 8. i 22. travnja, a Rijeka će suparnike saznati nakon ždrijeba. Uz Rijeku, polufinale Kupa osigurali su Dinamo i Hajduk, dok će četvrti sudionik biti bolji iz ogleda Zadra i Splita.

Lokomotiva – Rijeka 0:4