Arhiva

Arhiva

O svemu dovoljno govori podatak o 34 udaraca Rijeke na gol Slavena od čega 16 u okvir. Na drugoj strani Koprivničani su dvaput pucali na gol Rijeke i jednom zatresli mrežu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa podijelili su bodove odigravši 1:1 u utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši nadigrali su suparnika u svim segmentima, ali na kraju nisu uspjeli doći do tri boda. Rijeka je pritiskala cijelu utakmicu, ali na kraju nije bilo sreće u završnici. O svemu dovoljno govori podatak o 34 udaraca Rijeke na gol Slavena od čega 16 u okvir. Na drugoj strani Koprivničani su dvaput pucali na gol Rijeke i jednom zatresli mrežu.

Rijeka je odlično krenula u utakmicu pritisnuvši Slaven Belupo na njegovu polovicu. Koprivničani su rijetko prelazili centar, dok je Rijeka nizala šanse. Ipak, Koprivničani su poveli. Marko Mirić odigrao je loptu u prostor za Petra Mišića. Vratar Rijeke Andrej Prskalo istrčao je s gola, Mišić je proigrao Ivana Parlova koji je loptu gurnuo u praznu mrežu – 0:1.

Rijeka je odmah uzvratila. Gosti se nisu stigli ni proveseliti, a Alex Fernandez je lijepim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora dignuo Kantridu na noge – 1:1.

Riječki nogometaši dobro su krenuli i u drugo poluvrijeme, sijevali su pokušaji s ruba kaznenog prostora, a u 73. minuti Josip Mišić pogodio je vratnicu. Minutu kasnije Slaven je propustio svoju veliku priliku, Petar Mišić ostao je oči u oči s Prskalom, ali nije bio precizan. Rijeka je još jednom pritisnula u samoj završnici, ali nije uspjela doći do gola vrijednog tri boda.

– Momčad je strahovit radila ali na žalost nismo mogli više. Sada nam slijedi rad i samo rad… Jednostavno nije išlo ali sretan sam zbog suigrača koji su dali sve od sebe – rekao je Alex Fernandez.