Rijeka pobijedila Pazinku uz hat-trick Mateija

...ilustracija...

…ilustracija…

Matjaž Kek iskoristio je ogled protiv Pazinke da bi na djelu vidio igrače koji su imali manju minutažu u proteklom periodu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Pazinku 11:1 u pripremnoj utakmici odigranoj u kampu HNK Rijeka. Listu strijelaca predvodio je Matei koji je postigao tri pogotka, po dva su postigli Turčin i Kovačević, a po jedan su dodali Kulušić, Bezjak, Ajayi i Črnic. Matjaž Kek iskoristio je ogled protiv Pazinke da bi na djelu vidio igrače koji su imali manju minutažu u proteklom periodu.

Prva prilika na utakmici pripala je gostima iz Pazina, Lepinjica je pobjegao obrani, a Sluga sjajnom reakcijom spasio riječki gol. U 10. minuti Rijeka je došla u vodstvo. Iz kuta je ubacio Matei, najviši u skoku bio je Kulušić koji je glavom pogodio za 1:0. U 21. minuti Matei je pronašao Martića čiju povratnu loptu Bezjak posprema iza Funčićevih leđa za 2:0. Na 3:0 povisio je Ajayi u 22. minuti. Iz kuta je ubacio Matei, a nakon lijepog primanja Ajayi je pogodio donji lijevi kut. Već u 27. minuti Črnic je povisio na 4:0. Martić je dubinskom loptom u priliku izbacio Bezjaka koji je nesebično dodao Črnicu za novi pogodak.

Uslijedilo je još nekoliko prilika Riječana, međutim rezultat se nije mijenjao do kraja prvog dijela. Na poluvremenu došlo je do promjena u sustavima, a u riječkim redovima priliku su dobili juniori Nevistić, Kovačević, Turčin, Mulac, Šantek i Čeliković. Gosti su ponovo bolje otvorili nastavak i odmah se našli u prilici. Nakon gužve u riječkom šesnaestercu lopta se odbila do Maružina koji je gađao suprotni kut, ali je lopta prošla pored vratnice.

U 59. minuti je Kovačević nakon odbijane lopte povisio na 5:0. Potom je Matei u 62. minuti iskoristio izlazak vratara i s ruba kaznenog prostora pogodio za 6:0. Pet minuta kasnije stigao je sedmi gol kada je Kovačević nakon primanja pogodio donji desni kut – 7:0.

Zatim je Turčin postigao dva pogotka. Prvi je u 76. minuti kada je iz blizine poslao loptu u prazan gol, a drugi u 81′. minuti nakon što je izbjegao zaleđe i pogodio suprotni kut za visokih 9:0.

Nekoliko minuta kasnije Pazinka je stigla do počasnog pogotka. Ivetac je pobjegao riječkoj obrani, njegov udarac sjajno je obranio Nevistić, ali odbijenu loptu Lepinjica je pospremio za 9:1.

Za kraj utakmice, Matei je najprije u 86. minuti postigao pogodak iz jedanaesterca nakon igranja rukom Pinčana u šesnaestercu, a potom je u 90. minuti iz slobodnog udarca sa 18 metara, prebacio živi zid i pogodio rašlje za konačnih 11:1.