Remi protiv Istre 1961 – Nogometaši Rijeke u Puli uzeli samo bod

hnk rijeka nk istra 2017 armada (2)

– Nažalost izgubili smo dva boda. Po prilikama i svemu bili smo bliže pobjedi. Nogomet je takva igra i kada ne iskoristiš prilike stigne kazna. Čestitke igračima na velikom trudu i želji. Istra je igrala pošteno i zaslužila bod, rekao je Matjaž Kek.

Dolazak Armade s brodom

Pula – Nogometaši Istre 1961 i Rijeke podijelili su bodove u utakmici 29. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je nakon gostovanja u Puli povećala prednost pred drugoplasiranim Dinamom na pet bodova.

Rijeka je kontrolirala igru i imala dominaciju u posjedu u prvom poluvremenu, a Istra se organizirano i vrlo uspješno branila do 38. minute.

Nakon brzog kornera Ristovski je ubacio, Bezjak prenio loptu, a Gorgon se najbolje snašao pored istrčalog Ivušića i glavom poslao loptu u mrežu pored Solomona koji ju nije uspio izbiti s gol crte. U prvom trenutku pomoćni sudac Ivica Modrić pokazao je na zaleđe, ali nakon razgovora s glavnim sucem Franom Jovićem signalizirao je da je pogodak regularan i Rijeka je povela.

Prvo poluvrijeme

Do tog trenutka valja izdvojiti priliku Bezjaka koji se našao u sjajnoj situaciji na 15 metara, ali udarac je ukrotio vratar Ivušić.
Gržan je probao u 12. minuti, ali to je bio lak plijen za Prskala. U 23. minuti, nakon ubačaja Mišića i loše reakcije obrane, lopta je došla do Franka Andrijaševića u kaznenom prostoru, ali nogometaš Rijeke nije najbolje pucao i Ivušić je sačuvao vrata.

U 34. minuti Bezjak je iskoristio pogrešku obrane Istre, sjurio se prema golu, odigrao za Andrijaševića koji je dolazio iz drugog plana, ali udarac s ruba kaznenog prostora nije bio precizan.

Istra 1961 je puno ambicioznije krenula u drugo poluvrijeme. U 54. minuti prvo je Solomon pobjegao Elezu, ali nije uspio iskontrolirati loptu u završnici. Tri minute kasnije Da Silva je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Prskalo je efektno obranio.

Prije utakmice...

Prije utakmice…

I onda je stigao gol Istre. Da Silva je pobjegao na desnoj strani, oštro ubacio, a lopta je pogodila Gorgona u ruku. Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Gržan je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu – 1:1.

Rijeka je odgovorila s nekoliko prilika, a najbolju je imao Franko Andrijašević koji je pucao nakon dodavanja Vešovića, ali Ivušić je bio na mjestu. Gavranović se našao u odličnoj prilici u 68. minuti, ali i njegov udarac vratar Istre 1961 izbio je u korner.

U 70. minuti Gavranović se sjurio prema golu, odigrao za Vešovića koji se našao oči u oči s Ivušićem koji je još jednom izašao kao pobjednik.
Rijeka je blizu gola bila i u 83. minuti. Vešović je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio, ali udarac glavom Andrijaševića otišao je pored vratnice.

Matjaž Kek u sudačkoj nadoknadi dijelio je upute svojim igračima i stalno ih tjerao prema naprijed. Ovoga puta nažalost nitko se nije ukazao i donio pogodak vrijedan pobjede iako je Rijeka stvorila nekoliko izglednih situacija.