Paolo Mavričić brončani junior svijeta

Paolo Mavričić

Sedamnaestogodišnji Opatijac tako je nastavio tradiciju dobrih hrvatskih rezultata u juniorskom samcu, a zadnje dvije medalje osvojila je Anja Hamerlitz 2012., europsku i svjetsku broncu.

Opatija – Mladi hrvatski jedriličar Paolo Mavričić osvojio je juniorsku broncu u klasi Laser 4.7 na Svjetskom prvenstvu održanom u Karatsuu u Japanu, javlja HRT.

Mavričić je u Japanu odlično krenuo od prvog dana natjecanja. Trećeg dana prvenstva preuzeo je prvo mjesto koje je držao dva dana. Nažalost, malo slabiji nastup predzadnjeg dana regate, odnio je zlato, no ostao je na trećem mjestu koje je trebalo sačuvati. Danas se zbog nestabilnih vremenskih uvjeta nije jedrilo te su konačnima proglašeni jučerašnji rezultati. Zlato je osvojio Francuz Alexandre Boite, a srebro Španjolac Ismael Iess. Drugi hrvatski predstavnik Joško Galović zauzeo je 31. mjesto u konkurenciji 34 jedriličara.