Nova berba medalja opatijskih karatista i karatistica u studenom @ Opatija

karate_klub_opatija

U Banja Luci Petra Žic, Danka Zorić i Maja Zorić osvojile su srebro, a Petra Peruško broncu, u Delnicama Damjan Rajko i Riccardo Eletti bili su trećeplasirani u katama, a Vito Mihaljević drugoplasirani u borbama, dok je u Križevcima Danka Zorić osvojila srebro i zlato, Paula Manola dvije brončane medalje, a Leon Tuna stigao do 5. mjesta.

Opatija/Banja Luka/Delnice/Križevci – Karatistice i karatisti opatijskog kluba nastavljaju s uspješnim sportskim vikendima. Naime, počevši s 8. studenim, u Banja Luci se održao međunarodni turnir Grawe-Energija Karate Kup 2014 za sve uzraste od mlađih učenika i učenica do seniora i seniorki u katama i borbama pojedinačno i ekipno, a na kojem je nastupilo 640 natjecatelja i natjecateljica iz 58 klubova i 5 zemalja – Hrvatske, Srbije, Mađarske, Slovenije i BiH.

Iz Karate kluba Opatija Petra Peruško osvojila je među juniorkama do 59 kilograma 3. mjesto, Maja Zorić među juniorkama iznad 59 kilograma 2. mjesto. Petra Žic i Danka Zorić osvojile su srebrnu medalju, Žic u kategoriji mlađih seniorki do 61 kilogram, a Zorić do 68 kilograma.

Dan kasnije u Delnicama se održao Kup Delnica, namijenjen uzrastima do mlađih kadeta i kadetkinja u katama i borbama pojedinačno. Sudjelovalo je 150 natjecateljica i natjecatelja, od kojih tri iz Opatije. Vito Mihaljević u kategoriji učenika do 40 kilograma osvojio je srebro, dok su Damjan Rajko i Riccardo Eletti osvojili brončanu medalju u katama u kategoriji učenika.

Vikend nakon, 15. studenog, Opatijci su sudjelovali i na međunarodnom turniru Križevci Open 2014. u Križevcima. Od 420 natjecateljica i natjecatelja iz Hrvatske, Srbije i Slovenije, u uzrastu do seniora i seniorki u katama i borbama pojdinačno, troje ih je nastupilo iz opatijskog kluba. Danka Zorić zaslužila je drugo mjesto u otvorenoj kategoriji seniorki i prvo mjesto u otvorenoj kategoriji mlađih seniorki, Paula Manola zaslužila je dvije brončane medalje, jednu u kategoriji mlađih kadetkinja iznad 55 kilograma, a drugu u otvorenoj kategoriji mlađih kadetkinja, dok je Leon Tuna među kadetima iznad 70 kilograma došao do 5. mjesta.