hnk_rijeka_nk_istra_rujevica_2016_jesen_1_01

U niti jednom trenutku pobjeda izabranika Matjaža Keka nije dolazila u pitanje, dapače, pobjeda riječkih nogometaša mogla je biti i uvjerljivija. Veliku fotogaleriju koju ćemo uskoro nadopuniti pogledajte na ovom linku

hnk_rijeka_nk_istra_rujevica_2016_jesen_01

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 4:1 u 2. kolu MAXtv Prve lige i tako nastavili s odličnim predstavama u hrvatskom prvenstvu. U niti jednom trenutku pobjeda izabranika Matjaža Keka nije dolazila u pitanje, dapače, pobjeda riječkih nogometaša mogla je biti i uvjerljivija. Bila je to 19. utakmica na stadionu HNK Rijeka, Rijekina 14. pobjeda, a nula je i dalje u rubrici poraza.

Rijeka je sjajno krenula u prvo poluvrijeme i već u prvih deset minuta s dva gola otvorila si put prema drugoj pobjedi ove sezone. Već u trećoj minuti Ristovski je gurnuo za Mateija, koji je uspio nekako proslijediti loptu u kazneni prostor gdje ju dočekao Gavranovića, ali njegov udarac zaustavila je greda.

Na prvi pogodak trebalo je čekati do pete minute. Nakon kornera, Elez je spustio loptu za Gavranovića koji ju je pospremio za mrežu – 1:0.
Prošle su samo dvije minute, a Rijeka je još jednom zatresla mrežu Istre. Tomasov je sjajno proigrao Bezjaka koji je odlično reagirao i uz malo sreće i puno spretnosti gurnuo loptu pored Ivušića – 2:0.

hnk_rijeka_nk_istra_rujevica_2016_jesen_7_01

U međuvremenu Rijeka je imala još nekoliko izglednih prilika, Gavranović i Matei nisu bili precizni.

Treći gol stigao je u 31. minuti. Gavranović je sjajno izbacio Bezjaka koji je još jednom pobjegao obranio i matirao Ivušića – 3:0.
Rijeka je bila toliko dominantnija da je praktički svaki prijelaz centra je rezultirao prilikom. Bezjak je do hat-tricka skoro stigao u 40. minuti. Matei je spustio loptu za Bezjaka koji se lijepo okrenuo, ali njegov udarac obranio je Ivušić.

Rijeka je i u nastavku nastavila gdje je stala, a nagrada je stigla u 54. minuti. Bezjak je jednu dugu loptu glavom proslijedio, a Gavranović se najbolje snašao, uzeo loptu i prizemnim udarcem drugi put na utakmici matirao Ivušića.

hnk_rijeka_nk_istra_rujevica_2016_jesen_8_01

Istra je do pogotka stigla u 65. minuti. Prije toga na otvaranju drugog poluvremena Roce je propustio veliku priliku, ali je zato bio siguran nakon ubačaja Trojaka i glavom matirao Prskala – 4:1.

– Čestitam igračima, zasluženo smo pobijedili u jednoj krasnoj nogometnoj atmosferi. Uz ovakvo navijanje privilegij je bilo stajati uz liniju. Hvala im, rekao je Matjaž kek, trener Rijeke, nakon uvjerljive pobjede protiv Istre 1961.

– Na igralištu je ono što donosi da ne treba na Rujevicu doći samo zbog vatrometa već i nogometne atmosfere. Ovo je bila nogometna atmosfera, Armada s jedne, B tribina i svi skupa s druge strane. Guštao sam, jedan lijep sportski ugođaj. Konačno!, zaključio je Matjaž Kek.

Veliku fotogaleriju koju ćemo uskoro nadopuniti pogledajte na ovom linku

MAXtv prva liga, 2. kolo
Rijeka – Istra 1961 4:1

Stadion HNK Rijeka.
Gledatelja 3327.
Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)
Strijelci: 1:0 Gavranović (5′), 2:0 Bezjak (7′), 3:0 Bezjak (28′), 4:0 Gavranović (54′), 4:1 Roce (65′)
Žuti karton: Polić (Istra 1961).

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Bradarić (od 85′ Čanađija), Maleš, Tomasov, Gavranović (od 73′ Mišić), Matei (od 53′ Vešović), Bezjak.

Istra 1961: Ivušić, Gojković, Polić (od 77′ Burić), Jurkić, Roce, Min (od 89′ Bouhna), Georgiev, Mišić, Stepčić, Ljubanović, Collins (od 53′ Trojak).