Nogometaši Rijeke u Osijeku osvojili nova tri boda za prvo mjesto na tablici

Arhiva

Arhiva

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti. Ristovski je primio visoku loptu i pronašao slobodnog Josipa Mišića koji je precizno pogodio s 15 metara – 0:1. Pokazalo se to ključnim trenutkom utakmice u kojoj je Rijeka uspjela sačuvati prednost i osvojiti tri važna boda. .

Osijek – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Osijek 1:0 u utakmici 3. kola MAXtv Prve lige prekinuvši niz od tri utakmice bez pobjede na gostovanju u Gradskom vrtu. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti. Ristovski je primio visoku loptu i pronašao slobodnog Josipa Mišića koji je precizno pogodio s 15 metara – 0:1. Pokazalo se to ključnim trenutkom utakmice u kojoj je Rijeka uspjela sačuvati prednost i osvojiti tri važna boda. .

Prvi dio donio je igre s puno požrtvovnosti na obje strane. U 11. minuti Matei je ubacio, lopta se odbila od braniča Osijeka i zamalo završila u mreži vratara Mikulića.

Dvije minute kasnije Osijek je imao priliku kada je Rijeka nes(p)retno izgubila loptu na lijevoj strani, Matas je ušao u kazneni prostor, ali Maleš je odličnom reakcijom blokirao udarac.

Osijek je bio opasan i u 20. minuti, ali pokušaj Kneževića iz slobodnog udarca ukrotio je Prskalo. Na drugoj strani Ristovski je pronašao Mateija koji je gurnuo za nadolazećeg Zutu čiji je udarac blokirala obrana Osijeka.

Utakmica je ušla u nešto mirnije vode do 40. minute kada je Rijeka povela.

Drugio dio bolje je otvorila Rijeka, ali završnice Bezjaka (50′) i Vešovića (53′) nisu donijele promjenu rezultata. Osijek je počeo sve više prijetiti preko desnog boka, najizglednija je bila prilika u 55. minuti kada je ubačaj na drugoj strani dočekao Mioč i proslijedio za Kneževića koji nije na najbolji način zahvatio loptu.

Tri minute kasnije Vešović je sjajno primio jednu izbijenu loptu Bradarića, riješio se pratnje braniča, ali udarac s ruba kaznenog prostora išao je ravno u vratara Mikulića.

Rijeka je zaprijetila i u 69. minuti. Opasan ubačaj Mišića s desne strane, Bezjak je ostao sam u kaznenom prostoru, ali nije uspio glavom zahvatiti loptu na najbolji način.

Rijeka je mogla riješiti utakmicu u 77. minuti. Gavranović se sjurio u kontru ušao sam u kazneni prostor i dodao za nadolazećeg Bezjaka. Napadač Rijeke nije dobro reagirao, ali lopta je došla do Čanađije u izglednoj situaciji, ali njegov udarac odlično je obranio Mikulić. Nakon kornera Mitrović je bio najviši, ali vratnica je ovoga puta spasila domaćina.

Osijek je veliku priliku imao u 88. minuti. Knežević je ubacio s desnog boka, Vojnović je bio najviši, ali Prskalo je odličnom reakcijom zaustavio loptu na gol crti.

Osijek je u protekle dvije utakmice izjednačio u posljednjim trenucima, ali visoki ubačaj i udarac Grgića završio je na vratnici.