Nogometaši Rijeke svladali Cibaliju – Rujevica svjedočila pravoj golijadi

ARHIVA

Rijeka je pitanje pobjednika riješila već u prvih pet minuta. Nakon što je na samom otvaranju utakmice vratar Brkić obranio sjajnu priliku Gavranovića, gol je stigao samo nekoliko trenutka kasnije.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Cibaliju 7:0 u utakmici osmog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je prezentirala sjajnu igru, te je uz nekoliko prekrasnih pogodaka začinila sjajan nastup na stadionu HNK Rijeka.

Gavranović se najbolje snašao nakon ubačaja iz kuta i iz neposredne blizine zatresao mrežu – 1:0.

Riječki navijači morali su čekati samo dvije minute na novi pogodak. Kvržić je prošao po desnoj strani i ubacio, Gorgon je ostao sam u kaznenom prostoru i poentirao – 2:0.

Cibalia je tada zaigrala nešto otvorenije, a prilika je stigla u 10. minuti. Štrkalj je pobjegao obrani Rijeke i izbio sam pred Prskala, a udarac je otišao pored gola.

Rijeka je uzvratila preko Hebera koji je, nakon dodavanja Gavranovića, sam izbio pred gol Cibalije, ali ovoga puta vratar Brkić obranio je pokušaj.

Izabranici Matjaža Keka nastavili su pritiskati, a treći gol stigao je u 42. minuti. Heber je sjajno osjetio ulazak Gorgona u prostor. Sjajna asistencija i odličan pogodak Gorgona – 3:0.

Drugo poluvrijeme Cibalia je otvorila prilikom Galića, ali Rijeka je ponovo unutar tri minute slomila otpor gostiju.

U 50. minuti Gavranović je ubacio s desne strane, Gorgon vratio glavom, a Heber zakucao loptu u mrežu – 4:0.

Samo dvije minute kasnije Filip Bradarić sjajno je potegnuo s dvadesetak metara za peti riječki pogodak – 5:0.

Rijeka nije stala na tome, u 68. minuti uslijedio je najljepši trenutak utakmice. Kvržić je ubacio s desne strane, a Mišić sjajnim volejem zatresao mrežu – 6:0.

Točku na “i” golom u posljednjim trenucima stavio je Alexander Gorgon – 7:0.

Armada je šutjela do 20. minute utakmice protiv “Cibalije”. Simbolično u znak sjećanja na svojega člana 20-godišnjeg Darka Brkića, koji je nedavno stradao u prometnoj nezgodi na Viškovu. U šumi iznad sjevera upalile su se bengalke, neke i na zapadu, a na rukama navijača osvanuo je prigodni natpis: “Dani prolaze, ja tebe često sjetim se prijatelju moj. Znam da nose te nebom bijeli anđeli i ako postoje oni drugi svjetovi opet ćemo skupa ja i ti našu Rijeku bodriti!”

Hrvatski telekom 1. liga, 8. kolo
Rijeka – Cibalia 7:0

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 4944
Sudac: Goran Gabrilo (Split)
Strijelci: 1:0 Gavranović (2′), 2:0 Gorgon (4′), 3:0 Gorgon (42′), 4:0 Heber (50′), 5:0 Bradarić (52′), 6:0 Mišić (68′), 7:0 Gorgon (90′)
Žuti kartoni: Zuta (Rijeka), Rubić (Cibalia).

Rijeka: Prskalo, Mavrias, Punčec, Župarić, Zuta, Mišić, Bradarić (od 70′ Pavičić), Kvržić (od 75′ Acosty), Gorgon, Heber, Gavranović (od 58′ Maleš).

Cibalia: Brkić, Rubić, Zgrablić, Karamarko, Muženjak, Pervan (od 60′ Stepčić), Štrkalj, Plum (od 70′ Filipović), Miličević (od 75′ Dabro), Peričić, Galić.