Nogometaši Rijeke poraženi u pripremnoj utakmici na Krku

hnk_rijeka_nk_krk

Hladan tuš za Rijeku stigao je na otvaranju drugog poluvremena kada je Tucaković s 18 metara iz slobodnog udarca prebacio živi zid i pogodio za 2:0. Puno izmjena u drugom dijelu razbilo je ritam utakmice što su gosti iskoristili.

Krk – Nogometaši Rijeke poraženi su u pripremnoj utakmici protiv Krka (1:2) odigranoj po hladnom vremenu i upornoj kiši koja je počela padati dvadesetak minuta prije utakmice i bila je vjerni pratitelj zbivanja na travnjaku.

Rijeka je dobro krenula u utakmicu, ali pokušaji Leškovića, Hristova i Tomasova nisu našli put do mreže. Na drugoj strani Krk je dočekao svoju priliku kada je Kovačević pobjegao bijeloj obrani i izbio sam pred vratara – 1:0. Uslijedili su pokušaji Pejanovića glavom i Jurasića iz slobodnog udarca, ali domaći igrači nisu bili precizni. U smiraju prvog poluvremena Tomasov je odlično ubacio s lijeve strane, ali Hristov je zamalo zakasnio na pet metara.

Ivančić, Bajić i Močinić okušali su svoje udarce, a onda je stigao pogodak. U 68. minuti Močinić je odlično okrenuo čuvara na lijevoj strani kaznenog prostora i pogodio suprotnu stranu – 1:2. Rijeka je krenula po drugi gol. Budan u 76. minuti nije bio precizan iz izgledne prilike, dok je Ivančić u 82. minuti iz neposredne blizine glavom poslao loptu pored vratnice. U samoj završnici Bajić je dobro pucao glavom nakon jednog odbijanca, ali vratar Krka Tomašić izbio je loptu u korner.

Krk – Rijeka 2:1