NK Orijent izborio finale Županijskog kupa nakon jedanaesteraca

NK Opatija – NK Orijent

U ne baš kvalitetnoj utakmici u u kojoj su u prvom bolji bili crveni s Krimeje, a u drugom crno-bijeli iz Opatije i koja je u regularnom dijelu završila bez pobjednika, na kraju su pobjednika odlučili penali.

Opatija – U polufinalu Županijskog kupa, u ogledu dva trećeligaša, pobjedu i prolaz u finale, izborili nogometaši s Krimeje, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Svoju bolju igru i nekoliko neiskorištenih izglednih prigoda za postizanje pogotka, gosti sa Sušaka, materijalizirali su u 44′ zgoditkom igrača poniklom iz omladinskog pogona Opatije, Ivana Kovačevića. I drugo poluvrijeme su bolje otvorili crveni, kada Barišić nije iskoristio više nego izglednu priliku za povećanje vodstva Orijenta. No, nakon te prilike, do kraja utakmice gledali smo samo prilike domaćih igrača.

Nakon kornera, kojeg je izveo Rudan u skoku na prvoj stativi vratar Orijenta Radaković i domaći stoper Tkalčević, koji glavom skreće loptu u mrežu za poravnanje rezultata – 1 : 1, i glasne kritike vratara Orijenta sucu Jelenčiću, zbog kojih Radaković dobija žuti karton. Ostala je dilema da li je prekršaja na vrataru bilo ili ne?

Vrlo slična situacija dogodila se i u 75′ samo što je Tkalčević ovaj put bio neometan i lopta od njegove glave iz neposredne blizine odlazi kraj desne vratnice Orijentovih vratiju.

U posljednjih pet minuta, Opatija je mogla riješiti sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta, no najprije u 85′ nakon slobodnog udarca Lazića s desne strane najviši u skoku pred vratima gostiju je Vlatković, ali njegov precizan i oštar udarac glavom vratar Orijenta jedva uspijeva skrenuti u korner. Iz kornera kojeg izvodi Rudan, Lazić je najviši u skoku na drugoj stativi no i njegov udarac iz 4-5 m vratar Orijenta uspijeva obraniti. Minutu kasnije Brajković izvodi slobodan udarac s lijeve strane, upućuje “svijeću” pred vrata Orijenta no Erceg je neprecizan. Tri minute prije kraja, Šuker prekida jednu akciju Orijenta na polovici igrališta, slijedi brza kontra u kojoj je četiri igrača u crno-bijelim dresovima naspram dvojice u crvenim, no Vlatković iako sam i neometan na 16 m, odigrava povratnu loptu i posljednja prigoda na utakmici odlazi u nepovrat.

Uslijedili su jedanaesterci, u kojima su igrači Orijenta pokazali bolju koncentraciju i preciznost (pogodili svih 5 udaraca s bijele točke), za razliku od domaćina kojima je druga serija bila kobna kad je Šukerov mlaki udarac ljevicom golman Orijenta obranio.

NK Opatija – NK Orijent 4:6-11m (1:1)
Igralište Opatije
Gledatelja: 200
Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).
Strijelci: 0:1 Kovačević (44′), 1:1 Tkalčević (56′).
Jedanaesterci: 1:2 Škarica,2:2 Brajković, 2:3 Mikulić, 2:3 Šuker puca brani Radaković, 2:4 Inić, 3:4 Tokić, 3:5 Krešić, 4:5 Lazić, 4:6 Kovačević
Žuti kartoni: Rudan (Opatija), Radaković, Kovačević (Orijent)

NK Opatija: Vukić, Iskra, Tkalčević, Zebić, Rudan, Radomir (od 68′ Brajković), Lazić, Šimić (od 55′ Tokić), Kremenović (od 46′ Šuker), Erceg, Vlatković

NK Orijent: Radaković, Rabar, Leskur (od 89′ Nemetz), Kovačević, Inić, Polegubić, Barišić (od 61′ Žarić), Krešić, Mikulić, Škarica, Štanfel (od 75′ Čubelić)