NK Opatija: Tri boda za Halubjan

nk-opatija_nehaj-3…tek pred kraj utakmice Opatija niže par vrlo dobrih prilika, no s nepovoljnim ishodom…
…izvještaje s utakmica mlađih i starijih pionira, pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – U zaostaloj utakmici 21. kola II. HNL. zapad sastali su se Opatija i Halubjan. U derbiju kola Halubjan je uzeo sva tri boda pobjedom od 2 gola razlike. Utakmica je počela žustro sa mnogo prekršaja na sredini terena.
U 20 minuti nakon nespretne reakcije obrane kapetan Halubjana izbija sam pred Milenkovića i pogađa same rašlje. Taj je pogodak dodatno motivirao igrače Halubjana koji ubacuju u višu brzinu. Dekoncentriranost obrane Opatije kažnjena je i 15 minuta kasnije. Nakon prodora po ljevom boku Opatije desni vezni Halubjana sjajnim čentaršutom pronalazi samog Renza koji pogađa za 2-0. Ovim se rezultatom otišlo u svlačionice. Početkom drugog dijela opet je Halubjan stiskao. Taj prisitisak na nesigurnu obranu Opatije je skoro dalo ploda.
Nakon solo prodora igrač Halubjana biva srušen u šesnaestercu i sudac je dosudio penal za goste. Na sreču za domačina kapetan Halubjana je bio neprecizan sa bijele točke i Opatija je zadržala nadu za izjednačenjem. Tek pred kraj utakmice Opatija niže par vrlo dobrih prilika no s nepovoljnim ishodom. Ovaj poraz je došao kao hladan tuš za opatijce koji su polako kročili prema vrhu.
STADION OPATIJA
STRIJELCI:
0-1 Renzo 20′ , 0-2 Renzo 35′
NK OPATIJA: Milenković, Trbović , Mužić (Tominić 46′), Čutić, Vasić (67′ Sučić), Periša (Bradašević F. 50′)., Saleš (Bradašević M. 46′), Francetić, (Tadić 46′), Žuljević, Rukavina, Gačanin

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Evo i kratkih izvještaja s utakmica mlađih i starijih pionira koji su gostovali u Delnicama u 25. Kolu prvenstva I. omladinske lige…
Mlađi pioniri: NK GORANIN : NK OPATIJA – 2 : 1 (1 : 0)
Domaćini su poveli u 20 minuti golom Igore Leša, u 41. Min povećali vodstvo na 2:0 preko Vedrana Stojanovića, a jedini zgoditak za goste iz Opatije postigao je Ivan Blašković u 49. Minuti. U odsutnosti trenera Igora Tkalčevića, mlađe pionire u Delnicama vodio je Zoran Cofer-Kliner
NK OPATIJA : Uzelac, Gerčer (13′ Sobotinčić), Marković, Šaina, Smolica (39’Vrdoljak), Jukičić, Cetin, Tešić (31′ Memeti), Marinković, (44’Augustinović), Flego, Pobar (31′ Blašković)
Stariji pioniri: NK GORANIN : NK OPATIJA – 1 : 2 ( 0 : 2 )
Stariji pioniri su uzvratili domaćinima za poraz svojih mlađih pionira i istim rezultatom ostvarili zasluženu pobjedu. Gosti iz Opatije, poveli su već u 3 . minuti preko Matea Monjca, u 28. minuti je Andrija Štemberger povećao vodstvo na 2 : 0, a domaćin je smanjio u samoj završnici susreta, u 62. Min preko Domagoja Grgurića i postavio konačnih 1 : 2, za NK Opatiju.
NK OPATIJA: Peruč, Rupnik, Jenuš (44′ Mahulja), Ciceran (44′ Nikčević), Rigović, Monjac, Štemberger (58’Brubnjak), Bobinac, Mohorovičić, Juranović (50′ Antolović), Kurti (22′ Poljak)