NK Opatija: Remi na Krku

slaven_opatija_sm…posljednjom odigranom utakmicom nastavlja se proljetni niz – jedan remi, jedan poraz
…ove subote, na rekuperirani i obnovljeni opatijski ”campo“, stiže Segesta iz Siska..

Opatija – Rezultatom 1 : 1 završila je jučerašnja utakmica, 24. kola 3. HNL Zapad, između domaćina NK Krka i NK Opatije, dvaju protivnika koji su prošle natjecateljske sezone 2009./2010. ušli u viši rang kao prvo i drugoplasirani u 4. HNL zapad.
Utakmica je odigrana po vjetrovitom vremenu (buri) koja je objema momčadima, svakom u svom poluvremenu bila ”saveznik“. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, da bi gosti iz Opatije, početkom drugog poluvremena krasnim golom Mancea, ponajboljeg igrača Nk Opatije, poveli. Domaćini su nedugo zatim izjednačili golom, kojem je prethodio prekršaj na gostujućem igraču, Ratku Kremenoviću.
Inače, utakmicu su obilježile brojne prigode za zgoditak, koje su stvorile obje momčadi, no Opatijce, u zadnje vrijeme, gol očito neće, pogotovo kada se uzme u obzir da kod gostujuće ekipe najpovoljnije prilike nisu iskoristili Alen Matovina i Bernard Šuker.
NK Opatija nastupila je u sastavu Vukić, Bubnić, Coralini, Tkalčević, Zobić, Mance, Radomir, Kremenović, Rudan, A. Matovina, Šuker da bi na polovici utakmice bile uvedene prva zamjene. Nezadovoljan napadačima Matovinom i Rudanom, u poluvremenu je trener Bogolin, uveo zamjene Adlera i Žikovića, te juniora Rukavinu, dok su posljednjih 10 minuta, nakon što se ozlijedio Mance, gosti su igrali s 10 igrača, obzirom da su izvršene sve tri izmjene.
Iako se danas u sastav vratio oporavljeni od ozljede Coralini, na žalost, trener Bogolin još uvijek nije za današnju utakmicu mogao računati na neoporavljenog Tokića, a u odnosu na utakmicu s NK Novaljom nedostajali su Krnjatić i Kinkela.
Ovom utakmicom nastavlja se proljetni niz – jedan remi, jedan poraz – i još uvijek se čeka prva proljetna pobjeda. Priliku za osvojiti sva tri boda igrači NK Opatije imati će već ove subote, kad na rekuperirani i obnovljeni opatijski ”campo“ stiže Segesta iz Siska, kad će za sve svoje vjerne i brojne navijače, koji će ih doći bodriti, odigrati jednu ”pravu“ utakmicu – za prvu proljetnu pobjedu.