NK Opatija: Juniori pobijedili, kadeti remizirali

nogomet_sm…prije početka utakmice kadeta, na igralište je došao, ‘trener svih trenera u Hrvata’ – Miroslav Ćiro Blažević
Opatija – Započeta suradnja između NK Opatije i online magazina Liburnija.net nastavlja se s izvješćima utakmica, mlađih dobnih skupina, u ovom slučaju juniora i kadeta.
Kako su protekle utakmice, odigrane prošlog vikenda, možete pročitati u izvještajima koje su pripremili i sami protagonisti tih istih utakmica – Luka Mužić (juniori) i Tino Sinožić (kadeti).
Juniori: Opatija – Vinodol 9 : 0
U 19. kolu II. HNL. zapad sastali su se juniori Opatije i Vinodola, Pred 50-ak gledatelja na stadionu ”Opatija“ domaćini su bili uspješniji i pobijedili 9:0. Od samog početka se nadzirao tijek utakmice.
Nakon dviju promašenih stopostotnih prilika, u 20. minuti pada prvi gol. Nakon sjajnog dodavanja Rukavine, Saleš izbija sam pred golmana i hladnokrvno ga matira. Dvije minute kasnije isti igrači sudjeluju u akciji za gol samo u izmijenjenim ulogama. Nakon prodora po boku, Saleš odigrava Rukavini povratnu i on pogađa u same rašlje.
Na 3:0 u 39. minuti povisuje Rukavina sjajnim lobom. S ovim rezultatom se otišlo na odmor. Nakon odmora Opatija je nastavila istim tempom. U 51. minuti Gačanin, koji je na poluvremenu zamijenio Maria Bradaševića, nakon solo prodora zabija za 4:0. Ubrzo nakon toga 56. minuti danas raspoloženi Rukavina zabija svoji prvi hat-trick sezone i postavlja rezultat na 5:0. Vinodol se nije ni oporavio od ovog pogotka, a odmah dvije minute nakon pao je novi. Ponovno je Saleš dobro ubacijo u šesnaesterac i Žuljević spretno pogodio za 6:0. U 62. minuti Gačanin povisuje na 7:0. Nakon ovog pogotka igrači Opatije su smanjili brzinu i do nije bilo značajnih prilika do samoga kraja. U 89. minuti uporni Gačanin krade loptu obrambenom igraču i zabija svoji hat-trick. No tu nije bio kraj. U sudačkoj nadoknadi Periša zabija svoji prvi na ovoj utakmici i postavlja rezultat na konačnih 9:0. Ova utakmica je dobro došla igračima Opatije kako bi zaboravili nesretni poraz od Orijenta. Opatija je pokazala da kada ozbiljno shvati utakmicu može svakoga svladati.
STRIJELCI: 1-0 Saleš 20′, 2-0 Rukavina 22′, 3-0 Rukavina 39′, 4-0 Gačanin 51′, 5-0 Rukavina 54′, 6-0 Žuljević 58′, 7-0 Gačanin 62′, 8-0 Gačanin 89′, 9-0 Periša 90′
NK OPATIJA: Milenković, Trbović (59′ Katavić), Mužić, Čutić, Vasić (58′ Sučić – Ižak), Periša, Bradašević F., Rukavina (63′ Pejić), Saleš, Bradašević M. (46′ Gačanin), Žuljević (67′ Šverko)
NK VINODOL: Antić, Strizić, Jarić, Butković, Godinić, Pušić, Radetić, Cvitković, Papić, Krištof, Topolovec

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Juniori

Kadeti: Opatija – Halubjan 1 : 1
Domaćini su poveli u 20 minuti nakon prodora (kapetana) Šaine te dobre povratne lopte koju je Tadić pospremio u donji desni kut nemoćnog golmana 1:0. Domaćini su imalo još nekoliko prilika, ali ih nisu realizirali. Prvo poluvrijeme je bilo zanimljivo s obje strane, a u 55 minuti gosti su izjednačili. Slobodan udarac s dvadesetak metara Uni loše odbija i šalje loptu u svoju mrežu, za rezultat 1:1. Nakon pogotka gosti su pritiskali, ali bez značajnijih prilika. U 65 minuti Tominić udarcem s 35 metara trese gredu. 70 minuta, prvi žuti karton za goste radi potezanja za dres. Zadnju priliku na utakmici imali su domaćini kad je Francetić prošao po lijevom boku i pucao s desetak metara, ali ipak preko gola.
Osim sportskog djela, ova utakmica ostati će u sjećanju po jednom zanimljivom posjetu. Naime, prije početka utakmice kadeta, na igralište je došao ‘trener svih trenera u Hrvatskoj’ – Miroslav Ćiro Blažević. Kratki posjet, Ćiro je obavio u društvu svog dobrog prijatelja, g. Bečića, a ne moramo niti pisati koje je veselje na igralištu izazvala njegova pojava.
NK OPATIJA: Uni, Kovačević, Kudrić, Hepp (Ribarić 60′),Tominić (Sinožić 75′), Marinčić (Carrera 60′), Francetić, Margetić (Draženović 75′), Tadić, Srok, Šaina
Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti