nk_opatija_sm_sto-2…treća pobjeda u nizu, vrlo dobro izdanje igrača u crno-bijelim dresovima i na kraju zaslužena pobjeda…
…u jučerašnjoj utakmici, gotovo svi igrači bili su na visini zadatka, a iskakali su Šuker, Kremenović, Kolić i Tkalčević

Opatija – Po krasnom sunčanom vremenu, na temperaturi idealnoj za odigravanje utakmice (17 °C), i na odlično pripremljenom travnjaku na igralištu Josip Uravić Pepi, jučer su odmjerili snage igrači domaćeg Krka i gosti iz Opatije, u 14. kolu 3.HNL Zapad.
Pred stotinjak gledatelja, sudila je Marija Margareta Damjanović iz Zagreba. Utakmica prava prvenstvena, žustra, s puno prilika (pogotovo ispred vratiju domaćina) i na kraju više nego zaslužena pobjeda gostiju iz Opatije. Obje ekipe nastupile su oslabljene bez nekoliko standardnih igrača, što se na kraju pokazalo kao veći hendikep domaćina.
Iz prvog poluvremena bilježimo jednu vrlo izglednu priliku domaćih kad je Tkalčević gotovo s crte izbacio loptu u korner koju su već neki vidjeli u golu, i četiri tzv. “zicera” koje napadači gostiju Rudan i Vlatković, svaki po dvije, nisu znali realizirati. Ne zna se koja je bila bolja, da li ona Vlatkovićeva u 25′ kad je Šuker probio lijevi bok i vratio povratnu prizemnu loptu na 7-8 m koju je Vlatković mogao spremiti u mrežu, no uspio je samo snažno opaliti loptu koja je otišla metar iznad prečke iako je vratar domaćih već bio kapitulirao.
No jednako tako vrijedi istaknuti šansu u 35′. Kolić dugom i preciznom loptom pronašao Rudana koji iskosa s lijeve strane ulazi sam u šesnaesterac gostiju i kada dolazi na nekih 15 m snažno puca, no lopta udara u spoj prečke i stative.
U svakom slučaju prvo poluvrijeme gosti puno bolji i opasniji, za razliku od domaćih koji su možda i imali veći posjed lopte u nogama, ali osim jedne, bez konkretnijih prigoda za zgoditak.
U nastavku, gosti, ponovo preko Rudana, u 48′ dolaze u 100 % priliku (duga lopta, domaći kasno izlaze namještajući offside, Rudan sam kreće s loptom od centra dolazi 1 na 1 s domaćim vratarom koji iz ove akcije izlazi kao pobjednik. samo nekoliko minuta kasnije Šuker probija lijevi bok, i on izlazi, istina dosta iskosa na vratara domaćih dodaje loptu pred gol no u gužvi koja je nastala domaći braniči uspijevaju izbaciti loptu i otkloniti opasnost.
Kako je utakmica odmicala, domaći padaju, a gosti sve opasniji i stvaraju priliku za prilikom, što je u samoj završnici, kad su Opatijci shvatili da bi mogli kući s punim plijenom, rezultiralo s dva krasna zgoditka.
Najprije u jednoj brzoj protuakciji, u kojoj su sudjelovali Tkalčević, Vlatković, Rudan i na kraju Kremenović koji je lijepi i precizan centaršut Rudana na drugoj stativi spremno dočekao i snažnim trzajem glave u suprotan kut domaćeg vratara zakucao za 0 : 1.
Samo tri minute kasnije, Šuker još jednom probija lijevi bok, ponovo izlazi sam pred vratara, ovaj put nešto manje iskosa i kad mu je vratar krenuo u susret mirno pokraj njega plasira loptu u nebranjenu mrežu za 0 : 2. I priča u Krku zaključena.
Do kraja utakmice, domaći traže jedanaesterac, no umjesto kaznenog udarca, Komar zbog prigovora dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. netom po završetku utakmice domaći igrač Bošnjak imao je izgleda još nešto reći sutkinji Damjanović pa je i on završio u zapisniku i vjerojatno mu slijedi suspenzija.
U jučerašnjoj utakmici, gotovo svi igrači bili su na visini zadatka, a iskakali su Šuker, Kremenović, Kolić i Tkalčević. Slijedeće subote u goste Opatijcima dolazi vrlo dobra ekipa Vrapče.
NK KRK – NK OPATIJA 0 : 2