NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Detalj s utakmice mlađih pionira

Izvještaje s utakmica mlađih dobnih skupina pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – I proteklog vikenda mladi nogometaši Opatije bili su aktivni, mlađi i stariji pioniri ”skoknuli“ su do Viškova i odmjerili snage s Halubajcima, a kadeti i juniori ugostili su ”Uskoke“ (NK Nehaj), odnosno Crikveničane. Morčići su svoje utakmice odgodili zbog premekanog travnjaka uslijed velikih oborina proteklog tjedna. Rezultate pročitajte u nastavku teksta…

NK OPATIJA:
D.Kinkela, N.Džaja (57′ Kos), F.Kinkela (58′ Pepelnik), T.Blečić , Hrmić, Bolterstein (59′ Kosmić), Babajić (57′ Buršić), J.Sinožić, Marok Zanet (59′ Mešić), Pozderac, Traub
Trener: Sanjin Pavinčić

Žuti kartoni: Traub ( Opatija )

Strijelci: 1:0 Sven Ratković u 51′

Utakmica u kojoj su i jedni (Halubajci u prvom) i drugi (Opatijci u drugom poluvremenu) propustili dobre prigode za postizanje zgoditka. Halubajci su, jednu svoju uspjeli iskoristiti, dok Opatijcima to nije pošlo za nogom i na kraju, zaslužena pobjeda domaćina.

1. OMLADINSKA LIGA PGŽ
Kolo: 8
Kategorija: ST.PIONIRI

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 1 : 1 ( 1:1 )
NK OPATIJA:
Vrkić, Bubnić (51′ Gecaj), Brckan (64′ A.Sikirica ), Kozina, Varljen, Ivančić, T.Jukičić, Paro, Šimić, A.Sušanj (47′ Horvatić), Matulja
Trener: Saša Lenac

Žuti kartoni: Gecaj ( Opatija )

Strijelci: 1:0 Vid Lesica u 24′; 1:1 Filip Šimić u 29′

U prvih 15 minuta utakmice Opatijci su trebali voditi barem s dva, ako ne i s tri gola razlike, no zahvaljujući što nepreciznosti napadača, što dobrim obranama vratara Halubjana, rezultat se do 24′ nije mijenjao, da bi nakon jednog više lob neko oštrog udarca Lesice lopta ispod same vratnice i malo nespretne intervencije gostujućeg vratara ušla u mrežu, za vodstvo Halubjana. No, gosti su i nakon zgoditka Halubjana nastavili s pritiskom na domaća vrata, što je nakon velike gužve i nekoliko udaraca i odbijanaca unutar 16-terca Halubjana, Filipu Šimiću, u 29′ uspjelo ugurati loptu u mrežu, za, pokazalo se konačnih 1:1. U drugom poluvremenu, utakmica kao da se ”razvodnila“ te nije bila više tolika atraktivna i zanimljiva, kao u prvom poluvremenu.

Detalj s utakmice starijih pionira

1. NL NS RIJEKA – KADETI 14/15 SKUPINA A
Kolo: 7
Kategorija. KADETI
Igralište: NK Opatije
Suci: Đulijano Kulaš (M.Draga), Marinko Drašković (Rijeka), Nikola Frlin (Rijeka)
Delegat: Valentin Didović (Rijeka)
Liječnik: dr Ivan Rosović

NK OPATIJA – NK NEHAJ 2 : 0 ( 1:0 )
NK OPATIJA:
Ravlić (78′ Uzelac ), Lončarica (78′ Marković ), A.Šaina, Smolica (59′ Vučković), Pobar, Gerčer, M.Jukičić, Surina, Vrdoljak (57′ Džinić), Tešić, Bačvarov (57′ Bošnjak )
Trener. Đani Sinožić

Žuti kartoni: P. Prpić ( Nehaj )

Strijelci: 1:0 Christian Vrdoljak u 9′ iz 11m; 2:0 Antonio Gerčer u 59′

S tradicionalno neugodnim suparnikom, Opatijci su uspjeli izvojevati zasluženu pobjedu jer su ipak bili puno bolji takmac. Po jedan zgoditak u svakom poluvremenu, bio je dovoljan da kadeti Opatije upišu novu pobjedu i tri nova boda.

1. NL NS RIJEKA – JUNIORI 14/15 SKUPINA A
Kolo: 7
Kategorija. JUNIORI

NK OPATIJA – NK CRIKVENICA 12 : 0 ( 4:0 )
NK OPATIJA:
Peruč, Žic (46′ Rupnik), Poljak (46′ T.Prpić), Đ.Kurti, M.Prpić, Radan, Klarić (46′ Antolović), Ciceran, Trošelj, Nikčević (46′ Mrzlić), Bobinac (46′ Jovanović)
Trener: Dalibor Zobić

Žuti kartoni: Radan ( Opatija )

Strijelci: 1:0 Nevio Klarić u 12′; 2:0 Niko Nikčević u 14′; 3:0 Domagoj Bobinac u 23′; 4:0 David Radan u 38′; 5:0 Mateo Mrzlić u 47′; 6:0 David Radan u 49′; 7:0 Matija Prpić u 51′; 8:0 Andrej Rupnik u 54′; 9:0 David Radan u 65′; 10:0 Matija Prpić u 69′; 11:0 Matija Prpić u 76′; 12:0 Matija Prpić u 84′

Očigledna razlika u kvaliteti suparnika, kao i činjenica da su gosti doputovali s točno 11 igrača, na kraju je bilo samo pitanje s koliko će golova u mreži, Crikveničani otputovati kući.