NK Opatija: Izvještaji s utakmica mlađih uzrasta

Arhiva PudUčkun.net

Iscrpne izvještaje s utakmica pročitajte u nastavku teksta…

Opatija – Nakon 4 uzastopna gostovanja, morčići Opatije dočekali su prvu proljetnu prvenstvenu utakmicu na svojem travnjaku u kojoj su ugostili “lokose” iz Rijeke. I mlađi i stariji morčići ostvarili su pobjede, mlađi više nego uvjerljivu i vjerojatno jednu od najvećih, u povijesti opatijskih morčića, dok su se stariji morčići, opet, morali dosta potruditi da bi izborili pobjedu od konačnih 2 : 0.

U pretposljednjem kolu prvog dijela natjecanja kadeti i juniori Opatije gostovali su u Viškovu i odmjerili snage sa svojim vršnjacima iz NK Halubjan. Bio je to svojevrsni derbi kola u obje kategorije obzirom da su se sastale ekipe iz vrha tablice. I prikazana igra u obje dvije utakmice zasigurno je zadovoljila oko 100-tinjak gledatelja i navijača oba kluba. U utakmici kadeta, domaćini su u prvom poluvremenu iskoristili sve svoje šanse ( odnosno bolje rečeno greške protivnika ) i poveli 3 : 0, dok su se gosti iz Opatije dobro ispromašivali i “osramotili”. No, ono što su promašili u prvom, Opatijci su u prvih 18 minuta drugog poluvremena popravili i smanjili na 3:2 te utakmicu ponovo vratili u rezultatsku neizvjesnost, no još jednom početničkom greškom obrane, omogućili su Halubajcima da povećaju svoje vodstvo na 4:2, i taj rezultat sačuvaju do kraja utakmice.

Utakmica juniorkih momčadi pružila je sve ono što nogomet može pružiti ljubiteljima ovog sporta. U srazu dvije kvalitetne ekipe, poveli su Halubajci preko svog najopasnijeg napadača, Matea Monjca, da bi Opatijci pogocima braće Matije i Tonija Prpića preokrenuli i doveli goste u vodstvo od 1:2 s kojim se rezultatom odlazi na odmor. U drugom poluvremenu Halubajci najprije poravnavaju, a potom ponovo preokreću rezultat u svoju korist – 3:2. No, Opatijci se ne predaju i drugim pogotkom Tonija Prpića poravnavaju na 3:3. Minutu prije kraja, lijepu akciju Jovanovića i M. Prpića efektno završava Juraga koji ubačaj Prpića s desne strane posprema u mrežu domaćina, no radost gostiju “pokvario” je pomoćni sudac Dragović koji je signalizirao zaleđe Jurage.

Pioniri ( mlađi i stariji ) ugostili su proteklog vikenda svoje stare i uvijek neugodne protivnike – “crvene” s Krimeje i ostvarili polovičan uspjeh. Mlađi pioniri su izgubili, a stariji su pobijedili a rezultat je bio isti u obje utakmice.

LIGA MORČIĆA
Datum: 12.04.2014.
Kolo: 13
Kategorija: ML.MORČIĆI
Igralište: NK Opatije
Sudac: Paolo Jakovašić ( Opatija )

NK OPATIJA – NK LOKOMOTIVA 17 : 0 ( 7:0 )
NK OPATIJA:
Sušanj, Zorica, Andrejević, Bujas, Somborac, Blagdanić, Šafarek, K.Kurti, V.Bogolin, Marijanović, Bossi, Ostojić, Hrvatin, Katurić, Knežević, Mulvaj
Trener: Marin Golemac

Strijelci: 1:0 Kristijan Kurti u 6′; 2:0 Val Bogolin u 7′; 3:0 Val Bogolin u 9′; 4:0 Erik Šafarek u 12′; 5:0 Val Bogolin u 13′; 6:0 Noah Bossi u 15′; 7:0 Karlo Ostojić u 20′; 8:0 Val Bogolin u 26′; 9:0 Erik Šafarek u 35′; 10:0 Kristijan Kurti u 38′; 11:0 Ricardo Somborac u 39′; 12:0 Karlo Ostojić u 42′; 13:0 Noa Marjanović u 43′; 14:0 Ricardo Somborac u 45′; 15:0 Karlo Ostojić u 46′; 16:0 Noa Marjanović u 48′; 17:0 Luka Katurić u 50′

Mlađi morčići s trenerom Marinom Golemcem

Kolo: 13
Kategorija: ST.MORČIĆI

NK OPATIJA – NK LOKOMOTIVA 2 : 0 ( 1:0 )
NK OPATIJA:
Bolterstein, Kinkela, Diković, Puhar, J.Sinožić, Traub, T.Blečić, Mešić, Babajić, Pepelnik, Šac

Igralište: Brnasi ( Viškovo )
Suci: Dalibor Šušnjar ( Klana ), Tomislav Frlan ( Podhum ), Nenad Dragović ( Viškovo )
Delegat: Dragan Bobanović ( Rijeka )
Liječnik: dr Nenad Petrc

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 4 : 2 ( 3 : 0 )
NK OPATIJA:
Opalić, Žic, A.Šaina, Vrdoljak, Bobinac, Poljak, Klarić, Rupnik, Cetin, Tercolo, Baraba ( 41′ Antolović )
Trener: Đani Sinožić

Strijelci: 1:0 Edi Kadić u 10′; 2:0 Marin Bakula u 22′; 3:0 Edi Kadić u 39′; 3:1 Vito Tercolo u 41′; 3:2 Andrej Rupnik u 58′; 4:2 Luka Majetić u 62′;

PodUckun.net: Kadeti NK Opatija

Kolo: 21
Kategorija. JUNIORI
Suci: Tomislav Frlan ( Podhum ), Dalibor Šušnjar ( Klana ), Nenad Dragović ( Viškovo )

NK HALUBJAN – NK OPATIJA 3 : 3 ( 1 : 2 )
NK OPATIJA:
Uni, Juraga, Martinčić , Jovanović, Srok, M.Prpić, Mrzlić ( 46′ Radan (, Lohinski, Pavešić, Ciceran ( 46′ T.Sinožić ), T.Prpić

Strijelci: 1:0 Mateo Monjac u 11′; 1:1 Toni Prpić u 15′; 1:2 Matija Prpić u 36′; 2:2 Mateo Monjac u 49′; 3:2 Karlo Josipović u 73′; 3:3 Toni Prpić u 86′

NK OPATIJA:
Bezinović, Marok Zanet, L.Bilajac, Horvatić, Šepić ( 41′ N.Džaja ), Šimić, Ivančić, Ajanović, Pozderac ( 31′ Bubnić ), Juranović (40′ Hrmić ), Čizmarević ( 45′ Vanja )

NK OPATIJA:
Ravlić ( 52′ Vrkić ), Smolica ( 57′ Brckan ), M.Jukičić, Pobar ( 60′ Džinić ), T.Jukičić ( 46′ A.Sušanj ), Gerčer ( 52′ Gecaj ), Matulja, Memeti ( 40′ Tešić ), Paro ( 43′ Marković ) Surina, Lončarica
Trener: Goran Brajković

Strijelci: 1:0 Matija Matulja u 4′; 2:0 Karlo Surina u 30′; 2:1 Luka Maoduš u 60′

PodUckun.net: Stariji pioniri...

PodUckun.net: Stariji pioniri…