NK Opatija: Boduli odnijeli sva tri boda iz Opatije

nk_opatija_nk_krk_2016-1_01

Do kraja utakmice, gosti su čuvali svoje vodstvo, a Opatijci nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti gostujućem vrataru Berkoviću, čak ni u posljednjih 10 minuta, kad je sudac Jakovac, igraču Krka, Florijanu Fumiću pokazao drugi žuti, odnosno isključujući, crveni karton.

Opatija – U srazu dviju ekipa koje se bore za titulu druge najbolje nogometne momčadi u regiji (iza HNK Rijeke), Krčani su ostvarili rutinsku i laganu pobjedu. U tome im je svakako pomogla i domaća momčad, koja u cijeloj utakmici nije stvorila neku izgledniju šansu za pogodak. Po lijepom i optimalnom vremenu, ali na mokrom i neravnom opatijskom campu, brojna publika u kojoj su većinu činili gostujući navijači, u prvom poluvremenu nije imala prilike vidjeti puno od nogometa. Opatijci su dva puta zaprijetili preko Šolića iz slobodnjaka ( u 15′ i 28′ ), čiji je prvi udarac završio preko vratiju, dok je drugi vratar Berković izvadio ispod prečke i izbacio u korner i jednom preko Mršića koji je u posljednjim trenucima prvog poluvremena, dobru povratnu loptu J.Rudana, ljevicom opalio preko gola.

nk_opatija_nk_krk_2016-2_01

S druge strane, gosti su preko Pejanovića i Čuturila uputili dva udarca prema vratima Opatije, koje je Raspor s lakoćom uhvatio.

Utakmica je riješena u prvih 5 minuta nastavka. Najprije je u 47′ Pejanović ubacio visoku “svijeću” koja je, kraj uspavane obrane Opatie, dugo putovala na drugu stativu, koju je Zec glavom vratio na prvu, gdje ju je Čuturilo u klizećem startu zakucao za vodstvo Krčana – 0:1.

Samo tri minute kasnije, ponovo je obrana domaćih pasivno gledala, kako Pejanović na 25 m skače i glavom spušta za Josipovića koji je iskosa s nekih 14 m pogodio suprotan kut nemoćnog vratara Raspora za 0:2. Do kraja utakmice, gosti su čuvali svoje vodstvo, a Opatijci nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti gostujućem vrataru Berkoviću, čak ni u posljednjih 10 minuta, kad je sudac Jakovac, igraču Krka, Florijanu Fumiću pokazao drugi žuti, odnosno isključujući, crveni karton. Jednostavno, Krčani su jučer bili bolji i kvalitetniji suparnik i zasluženo na Krk nose tri boda, a Opatijcima slijede dva gostovanja protiv objektivno slabijih protivnika (Stupnik, Samobor), na kojima bi se mogli nadati novim bodovima.

3. HNL ZAPAD
Datum: 22.10.2016.
Kolo: 10
Kategorija: SENIORI
Igralište: NK Opatije
Suci: Valentin Jakovac ( Mrkopalj ), Diego Biljuh ( Marčana ), Sebastian Katić ( Buje ), 4.sudac: Igor Rajko
Delegat: Otto Firm ( Zagreb )
Doktor: dr. Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK KRK 0 : 2 ( 0 : 0 )