NK Mune: Uvjerljiva pobjeda protiv Goranina

Arhiva

Arhiva

U slijedećem kolu NK Mune, s pozicije četvrtoplasirane ekipe, odlaze u goste kod NK Lokomotive koja drži drugo mjesto na tablici 1. Županijske nogometne lige. To bi trebao biti derbi 8. kola i pravi test koliko može i vrijedi ekipa entuzijasta i zaljubljenika u nogometnu igru s Muna.

Mune – U prošlom kolu nogometaši Muna vratili su se bez bodova s Podmurvica, pa se očekivalo da će u današnjem, 7. kolu 1. Županijske nogometne lige, učiniti sve kako bi zadržali priključak s vodećima.

Već u 3. minuti postalo je jasno da to nisu bile nerealne nade jer je Šneler krasnim udarcem sa dvadesetak metara savladao gostujućeg vratara i doveo domaćine u vodstvo. Munjci nisu puštali inicijativu iz svojih nogu i u 21.minuti već vode 2:0. Šneler je ubacio na peterac gostiju, a Dukić glavom rutinirano pospremio loptu u mrežu. Situacija se malo zakomplicirala nakon pogotka Goranina u 26.minuti. Slobodan udarac s dvadesetak metara, lopta je prošla ispod ”živog zida“, Muminović nakratko obranio ali je na odbijenu loptu natrčao Brelih i smanjio vodstvo. No samo sedam minuta kasnije Dukić postiže svoj drugi zgoditak i Mune odlaze ponovno na dva razlike. Šneler ponovno upućuje povratnu loptu skroz s gol aut linije na pet-šest metara gdje je dočekuje domaća četrnaestica i sigurno posprema u mrežu. Dukić je mogao u prvom poluvremenu pogoditi i za hat-trick no bio je neprecizan i lopta je otišla nebu pod oblake. Iz prvog poluvremena treba izdvojiti i krasno izveden slobodni udarac domaćeg kapetana Grbca no vratar Malnar je krajnjim naporom loptu skrenuo u stativu od koje se odbila u polje.

Početkom drugog poluvremena stekao se dojam kako su domaćini zadovoljni rezultatom i da su im misli već okrenute prema gostovanju kod Lokomotive u slijedećem kolu. No gosti se nisu mirili s takvim stanjem i par puta su opasnije zaprijetili. Samo koncentracija vratara Muminovića i pravodobna reakcija spriječili su da Goranka smanji vodstvo u 65.minuti i tako ponovno učini neizvjestan konačni rezultat. Nakon toga domaćini se bude, dodaju ”gas“ i u slijedećih 20-tak minuta postižu još dva pogotka i propuštaju još 5-6 izglednih prilika. U 73.minuti Šneler spašava loptu koju su već svi vidjeli u autu, Kalinić se sjurio s desne strane u šesnaesterac, poslao povratnu loptu koju je dočekao najmlađi igrač Muna, šesnaestogodišnji Žunić te je pospremio u mrežu. Nakon tog zgoditka splasnula je volja i želja kod gostiju, pa je praktički igrala samo jedna ekipa. U 86.minuti Šneler se po drugi put upisuje u listu stijelaca. Dukić gura loptu za najboljeg strijelca 1. Županijske nogometne lige u prazan prostor, on je prihvaća i rutinirano zaobilazi istrčalog golmana i postiže konačan rezultat – 5:1. Poput Dukića u prvom poluvremenu i Šneler je mogao postići svoj treći pogodak. Loptu je ubacio Grbac s desne strane, a Šneler je u odsutnom momentu izgubio koncentraciju i snagu. Bilo bi nepravedno iz ovog dijela igre ne istaknuti i dva prekrasna slobodna udarca. Oba je s desne strane izveo Grbac, ali nažalost bez pravog rezultata. Iako je oba puta vratar već bio savladan lopta je jednom pogodila stativu, a drugi put je odsjela na prečki.

1.ŽNL, 7.kolo
NK MUNE – NK GORANIN 5:1 (3:1)

Igralište: Crikvena Draga, Mune
Sudac: Marino Šabanović
Gledatelja: 50
Strijelci: 1:0 Šneler (3′), 2:0 Dukić (21′), 2:1 Brelih (26′), 3:1 Dukić (33′), 4:1 Žunić (73′), 5:1 Šneler (86′).
Žuti kartoni: Cetina, Dubrović, Kalinić (Mune), Beđeti (Goranin).

MUNE: Muminović, Beni, Cetina (od 81′ Saleš), Dramac, Stanić, Kalinić, Šneler, Ivančević (od 61′ Dubrović), Grbac, Dukić, Vidović (od 71′ Žunić)

GORANIN: Malnar, Colnar, Barišić, Jerković, Oršolić, Brelih (od 75′ Majetić), Šimunović, Majnarić (od 46′ Rački), Lalić, Jakovac, Beđeti