NK Mune: Golijada u Omišlju

Arhiva

Arhiva

Nakon četiri kola i sa saldom od tri pobjede i jednim porazom, ekipa Muna će u slijedećem kolu dočekati NK Borac iz Bakra.

Mune – Početak utakmice nije nagovještavao da će se putovanje na Krk pretvoriti u slavodobitni povratak s tri boda i napunjenom mrežom domaćina.

Već u 3.minuti nesporazum u gostujućem šesnaestercu i jedan prosječni centaršut Toić pretvara u vodstvo domaćina. Da se ne bi moglo reći da su na početku samo gostujući obrambeni igrači bili nekoncentrirani pobrinuo se domaći igrač Hadžiomerović koji je glavom, negdje sa 15-tak metara, neobranjivo pogodio vlastitu mrežu. Nakon izjednačenja gosti su preuzeli inicijativu i u 22 minuti prešli u vodstvo. Centaršut s desne strane, gotovo sa gol-aut crte u zgoditak je pretvorio Bobanović. Do poluvremena su Munjci imali šansu i povećati vodstvo, ali je nakon uigrane kombinacije iz kornera, Jedrlinić ipak uspio ukrotiti šut Grbca.

U drugo poluvrijeme domaćini su ušli sa željom za izjednačenjem, malo se otvorili i to je već u 49 minuti imalo za posljedicu novi zgoditak u njihovoj mreži. Šneler je ”isčeprkao” jednu loptu gotovo na liniji gol-auta, krenuo prema golu i pritom bio oboren u šesnaestercu. Sam je i izveo najstrožu kaznu te je pretvorio u vodstvo – 1 : 3. Još se domaćini nisu ni oporavili od šoka, a Šneler ponovno postiže gol. Krasan šut sa vrha šesnaesterca i lopta neobranjivo odsjeda u desnom donjem kutu domaćeg vratara. Opuštanje igrača i ”petljanje” u zadnjem obrambenom redu, već nakon dvije minute imaju za posljedicu smanjenje vodstva. Lopta je dugo putovala prema golu, najprije šut s desne strane, pa izbačena od gostujućih braniča tek toliko da se ponovi šut s lijeve strane, odbijanje lopte po šesnaestercu i konačno je Šare posprema za 2:4. I kad su svi očekivali da će taj zgoditak dati krila domaćinu da u preostalih pola sata igre izjednači, već u slijedećem napadu Mune povećavaju vodstvo. Brzi kontranapad, ubačaj s lijeve strane, lopta prelijeće sve domaće igrače, na nju natrčava Kalinić i prsima je ubacuje u gol – 2:5. U 62.minuti Šneler dodaje loptu Ivančeviću kojem na putu prema mreži stoji još samo vratar. Krenuo ga je zaobilaziti i kad su svi vidjeli kako izlazi s loptom van igrališta, gura je ispod Jedrlinića u mrežu. Nakon tog zgoditka ekipa Muna je rutinirano privela utakmicu kraju, ne dopustivši domaćinima da ozbiljnije ugroze gol Muminovića sve do 86.minute, kad je ponovno jedna neodlučnost i potez previše imao za posljedicu pogodak Šare i konačan rezultat 3:6.

1.ŽNL. 4.kolo
OŠK – NK MUNE 3:6 (1:2)
Igralište Pušća.
Gledatelja: 100.
Sudac: Davor Tadić (Rijeka).
Strijelci: 1.0 Toić (3′), 1:1 Hadžiomerović (4′-autogol), 1:2 Bobanović 822′), 1:3 Šneler (49′-11m), 1:4 Šneler (52′), 2:4 Šare (54′), 2:5 Kalinić (56′), 2:6 Ivančević (62′), 3:6 Šare (86′).
Žuti kartoni: Cerić (OŠK Omišalj), Bobanović, Kalinić, Vidović (Mune)

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Cerić, Sertić (od 65′ Vortić), Dajdžić, M. Prpić, Kurolt (od 86′ H. Prpić), Toić (od 65′ Žuvić), Hadžiomerović (od 46′ Šare), Zupčić, Turčić.

MUNE: Muminović, Jugović (od 85′ Žunić), Beni, Dukić, Grbac, Dramac, Stanić, Šneler, Kalinić (od 58′ Vidović), Bobanović (od 53′ Ivančević).