HNK Rijeka: Visoka pobjeda protiv Rudara u drugoj pripremnoj utakmici

Arhiva

Arhiva

Konačnih 5:0 postavio je Hristov u sudačkom dodatku kada je iz mrtvog kuta, nakon što je prošao i vratara, pogodio dalji kut…

Kranjska Gora – Rijeka je pobijedila slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja s 5:0 u drugoj pripremnoj utakmici tijekom boravka u Sloveniji. Cijeli meč bijeli su bili puno bolji i aktivniji, ali su tek u drugom dijelu ‘slomili’ borbeni Rudar.

Već u prvih 45 minuta Rijeka je imala nekoliko prigoda za gol. Najbliže vodstvu bila je nakon udaraca Balaja i Kvržića, ali je oba puta dobro reagirao slovenski vratar Radan. No, u drugom dijelu Rijeka kreće još furioznije. Već u u 52. minuti, nakon duge lopte Sluge i prebačaja Balaja, Tomasov se sjurio prema golu Rudara i odličnim lob udarcem prebacio Radana.

Samo dvije minute kasnije Radošević i Tomasov izigrali su obranu Rudara na lijevoj strani, a Balaj efektno iz blizine pogađa za 2:0 na centaršut Tomasova. Na 3:0 povisuje ponovo Balaj. Smireno je primio odličnu loptu Mišića, te pogodio prizemno u dalji kut s oko 15 metara.

Nakon što je netko iz obrane Rudara igrao rukom u kaznenom prostoru, Sharbini je imao prigodu iz kaznenog udarca, ali pogađa stativu. Odbijanac spretno u mrežu za 4:0 sprema Ajayi.

RUDAR – RIJEKA 5:0
Kranjska Gora
Sportski park Rudeč
Sudac: Kajtazovič (Kranj)
Strijelci: 1:0 Tomasov (52′), 2:0 Balaj (54′) 3:0 Balaj (64′) 4:0 Ajayi (75′) , 5:0 (Hristov 90′)
Žuti kartoni: Bradarić (33′)

RUDAR: Radan, Dedič, Knezović, Kašnik, Jahić, Tolimir, Babić, Krcić, Prašnikar, Bolha, Plesec (još su igrali: Gavranovič, Omerovič, Vuk, Kurež, Bukser, Lešnik, Anže i Grbić)

RIJEKA: Vargić (od 46′ Sluga), Jugović (od 75′ Lucić), Leovac (od 46′ Bertoša), Mitrović (od 46′ Samardžić), Lešković (od 70 Zlomislić), Močinić (od 60′ Mišić), Bradarić (od 40′ Radošević), Kvržić (od 60′ Ajayi), Tomasov (od 60′ Tomečak), Bezjak (od 46′ Sharbini), Balaj (od 70′ Hristov)