FOTO, VIDEO: Nogometni spektakl na Rujevici – Rijeka i Dinamo podijelili bodove

rijeka dinamo nogoomet utakmica 2017 rujevica armada (2)

Cijeli grad, regija, ali i svi ljubitelji ekipe iz ‘grada koji teče’ disali su za Rijeku. Video prilog s atmosferom i djelom navijačke euforije pogledajte u nastavku, a veliku fotogaleriju na ovom linku

rijeka dinamo nogoomet utakmica 2017 rujevica armada (6)

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Dinama podijelili su bodove u utakmici 27. kola MAXtv Prve lige. Nakon jedne kontre u 69. minuti, Mišić je ubacio loptu u kazneni prostor. Andrijašević je ostao sam i glavom matirao Livakovića za erupciju oduševljenja na Rujevici – 1:0.

Bio je to gol koji je Rijeci u tom trenutku donio velikih sedam bodova prednosti i u potpunosti otvorio put prema naslovu.

Dinamo je krenuo po sve ili ništa i na kraju u 87. minuti nakon ubačaja Gojaka, Soudani je sjajno reagirao i efektnim udarcem matirao Prskala – 1:1.

Prvo poluvrijeme pripalo je Rijeci koja je dominirala što je rezultiralo s nekoliko izglednih prilika. Rijeka je na otvaranju zaprijetila udarcima Gorgona i Bradarića.

rijeka dinamo nogoomet utakmica 2017 rujevica armada (3)

Prva velika prilika stigla je u 13. minuti. Mišić je odnio loptu, Gavranović gurnuo u prostor za Andrijaševića čiji udarac brani Livaković, a lopta u luku je otišla iznad grede.

U 15. minuti zatresla se mreža Dinama, Andrijašević je lijepo poentirao, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Dinamo posjed lopte nije uspio okruniti prilikama. Na drugoj strani efektan udarac Gorgona ukrotio je Livaković.

Najveća prilika za Rijeku stigla je u 34. minuti. Gavranović je gurnuo za Bezjaka koji je izdržao duel u kaznenom prostoru, pokušao zaobići Livakovića, ali se na kraju poskliznuo. Ipak, napadač Rijeke uspio je pucati, ali lopta je otišla pored vratnice.

rijeka dinamo nogoomet utakmica 2017 rujevica armada (5)

Na drugoj strani Dinamo je zaprijetio u 36. minuti, udarac Pivarića iz slobodnog udarca obranio je Prskalo. U završnici Pivarić je dugom loptom lijepo poslužio Hodžića, koji u izglednoj prilici nije dobro reagirao i propala je prilika za Dinamo.

Dinamo je na otvaranju priprijetio pokušajima iz slobodnih udaraca Matela i Pivarića, a Rijeka je na drugoj strani imala nekoliko izglednih situacija, ali nedostajala je završnica odnosno preciznije zadnje dodavanje.

Matjaž Kek, trener Rijeke, bio je u isto vrijeme pomalo razočaran remijem protiv Dinama, ali i ponosan na igru svojih izabranika.

– Normalno da nakon svega što se događalo na terenu ne možemo biti do kraja zadovoljni rezultatom, ali izrazito sam zadovoljan kako je većina igrača išla na glavu i dala sve od sebe u atmosferi koja može biti svima za primjer. Šteta na kraju zbog primljenog gola, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

rijeka dinamo nogoomet utakmica 2017 rujevica armada (8)

Video prilog s atmosferom i djelom navijačke euforije pogledajte u nastavku, a veliku fotogaleriju na ovom linku