FOTO, VIDEO: Nogometaši Rijeke upisali uvjerljivu pobjedu protiv Osijeka

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_j_1_01

Utakmica između Rijeke i Osijeka u nedjelju počela je minutom šutnje za Stojana Osojnaka, legendu riječkog nogometa, koji je preminuo prošlog ponedjeljka u 93. godini života. Video isječak pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:0 u utakmici 12. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako stigla do desete prvenstvene pobjede ove sezone, četvrte u nizu u HNL-u.

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_j_01

Iako je dominirala cijelo prvo poluvrijeme pritisnuvši Osijek u njegov kazneni prostor, Rijeka je sve riješila tek u završnici prvog dijela. U 37. minuti Bradarić je dugom loptom izbacio Ristovskog na desnoj strani. Bek Rijeke uspio je spriječiti da lopta ode u out, a zatim i precizno ubaciti. Andrijašević je bio najspretniji i poentirao glavom – 1:0.

Samo četiri kasnije Rijeka je udvostručila prednost. Nakon kornera lopta je došla do Marka Vešovića koji je pucao s ruba kaznenog prostora. Osječani su blokirali pokušaj, a lopta se odbila do Gavranovića koji ju je iz neposredne blizine pospremio u mrežu za 2:0 i šesti pogodak u prvenstvu.

Do pogotka Rijeka je apsoultno dominirala u derbiju prve i drugoplasirane momačd na ljestvici HNL-a. Već u četvrtoj minuti Andrijašević je odlično pucao nakon ubačaja Ristovskog, ali vratar Mikulić je odlično reagirao.

Vratar Osijeka ujedno je zaustavio pokušaje Mišića (11′, 18′), Vešovića (13′), dok je u 34. minuti Gorgon iz sjajne prilike poslao loptu iznad grede. Osijek je u prvom dijelu najbliže golu Rijeke stigao u 19. minuti kada je Ejupi pucao glavom, ali nije bilo prave opasnost za Prskala.

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_j_2_01

Osijek je krenuo nešto konkretnije u nastavku, ali Rijeka je povećala vodstvo. U 60. minuti Ristovski je, po tko zna koji put, ubacio s desnog boka. Gavranović je propustio loptu, a Gorgonu je preostalo gurnuti je u praznu mrežu – 3:0.

Osijek si je dodatno otežao situaciju kada je Arsenić zbog prekršaja na Gavranoviću zaradio drugi žuti karton. Ipak, do kraja utakmice rezultat nije mijenjao, a Rijeka je uvjerljivom predstavom upisala nova tri boda.

hnk_rijeka_nk_osijek_2016_j_4_01

Također, vrijedi zabilježiti da su suci na zagrijavanje istrčali u posebnim majicama protiv nasilja te su prije samog početka utakmice izviždani od strane cijelog stadiona nakon čega se cijelim stadionom orila poznata pogrdna pjesma upućena vodstvu HNS-a.

Utakmica između Rijeke i Osijeka u nedjelju počela je minutom šutnje za Stojana Osojnaka, legendu riječkog nogometa, koji je preminuo prošlog ponedjeljka u 93. godini života. Osojnak je bio istinska legenda utkana u samu srž povijesti riječkog nogometa, na nebeske terene otišao je kao trener koji je najviše u kontinuitetu bio na klupi Rijeke. Svatko tko prati nogomet u Rijeci zna koliko je Osojnak značio za riječki nogomet.

– Pokazali smo da želimo igrati nogomet. Veliki kompliment igračima na onome što su pokazali. Dobro smo se pripremili i to se vidjelo. Igrači su bili puni samopouzdanja. Igra i pristup koji nude puno optimizma, rekao je Matjaž Kek.