FOTO, VIDEO: Dinamo uspješniji od Rijeke – Bijeli upisali prvi poraz na Rujevici

Video isječak atmosfere s derbija pogledajte u nastavku teksta, dok veliku fotogaleriju koju ćemo uskoro dopuniti pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama 0:2 u petom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela prvi poraz na stadionu HNK Rijeka nakon niza od 43 utakmice bez poraza, te je ujedno ovo bio drugi uzastopni poraz što se zadnji put dogodilo kada je Rijeka u sezoni 2014./2015. izgubila od Standarda (18. rujna 2014.), a zatim i od Dinama (21. rujna 2014.).

Dinamo je na otvaranju imao blagu inicijativu koja je u 11. minuti rezultirala golom. . Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru, loše je reagirala obrana Rijeke i Fernandes je iz blizine matirao Slugu – 0:1.

Rijeka je pokušala povezati konce u igri, ali pritisak nije rezultirao konkretnijom prilikom. Najopasnija situacija dogodila se u 33. minuti kada je nakon sjajnog solo prodora Mišić odigrao za Kvržića koji je oštro ubacio, ali Livaković je pokupio loptu.

Dinamo je u prvom dijelu u nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali bez konkretne završnice. U 39. minuti Fernandes je pobjegao po desnom boku, a nakon ubačaja lopta je pogodila Zutu u ruku. Iako iz prve nije ništa dosudio, nakon intervencije pomoćnog suca Pejin je pokazao na bijelu točku. Fernandes je prihvatio odgovornost i pogodio – 0:2.

Rijeka je krenula odlučnije u nastavku. Dinamo je u 60. minuti ostao s igračem manje nakon što je Jan Lecjaks u deset minuta zaradio dva žuta kartona.

Rijeka odmah pritisnula. Nakon pokušaja Mateija (62′), dvije minute kasnije Gorgon je sjajno pucao glavom, ali Livaković je odličnom reakcijom spasio gol.

Izabranici Matjaža Keka probudili su se u nastavku utakmice, nedostajalo je malo preciznosti u završnom dodavanju.

U 84. minuti uslijedio je opasan ubačaj Črnica, lopta se odbila od Sose, ali greda je spasila Dinamo. U sudačkoj nadoknadi i Gorgon je imao izglednu situaciju, ali to jednostavno nije bila riječka večer.