hnk_rijeka_zagreb_2015_2

Rijeka je slavila slomivši otpor Zagreba 4:1 s igračem manje u posljednjih deset minuta, a Boban je u samoj završnici zaustavio Vargićev niz na 783 minute. Veliku fotogaleriju s utakmice Rijeka – Zagreb pogledajte na ovom linku

hnk_rijeka_zagreb_2015_3

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Zagreb 4:1 u utakmici 12. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako stigla do važna tri boda,a utakmica je riješena deset minuta prije kraja. Naime, u 75. minuti Filip Bradarić zaradio je drugi žuti karton i Zagrebu se otvorila prilika da s igračem više pokuša izboriti remi pošto je u tom trenutku zaostajao samo jedan gol (0:1).

I onda je u 80. minuti Balaj gurnuo za Tomasova koji se sjurio po lijevoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Roshija koji je svojim prvijencem potvrdio pobjedu – 2:0.

Kao da se sve otvorilo u tom trenutku. Samo dvije minute kasnije Tomasov je proigrao Josipa Radoševića koji je primio loptu na rubu kaznenog prostora, te udarcem lijevom nogom mirno matirao Livakovića.

U 85. minuti stigao je četvrti gol iz nove ubojite kontre. Tomasov je gurnuo za Balaja koji je izbacio Livakovića iz ravnoteže i gurnuo loptu u praznu mrežu – 4:0.

Ipak, Zagreb je prekinuo niz Ivana Vargića. Naime, Gabrijel Boban je zaključio jednu brzu akciju u 88. minuti (4:1) prekinuvši niz Vargića bez primljenog gola na 783 minute.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu. Gol je stigao u već u trećoj minuti nakon lijepe akcije. Bezjak je gurnuo loptu u prostor za Jugovića. Nogometaš Rijeke odmah je ubacio, a Moises se odlično snašao pred golom – 1:0. Rijeka je u još nekoliko navrata stigla pred gol, a najbolja prilika u tom periodu uslijedila je u 16. minuti. Rijeke. Maleš i Tomasov izbacili su aobranu Zagreba duplim pasom. Maleš je ubacio, a Bezjak nije uspio skrenuti loptu u gol. Šest minuta kasnije Tomasov se odlično riješio pratnje na lijevom boku i ubacio, ali Bezjak u kaznenom prostoru opet nije uspio skrenuti u mrežu. U 27. minuti Jugović je lijepo pucao s ruba kaznenog prostora, ali Livaković je bio siguran.

Zagreb je u završnici prvog dijela imao dvije prilike. U 38. minuti Mudražija je pronašao Bobana u kaznenom prostoru, ali njegov jak udarac brani Vargić. Šest minuta kasnije Jurilj je izbacio Bobana koji se sjuri prema kaznenom prostoru, ali njegov udarac iz izgledne prilike zaustavio je Vargić.

Sudac: Igor Križarić (Čakovec)
Strijelci: 1:0 Lima (3′), 2:0 Roshi (80′), 3:0 Radošević (82′), 4:0 Balaj (85′), 4:1 Boban (88′)
Žuti kartoni: Ristovski, Lima (Rijeka), Šulc, Bevab, Šehić (Zagreb).
Crveni karton: Bradarić (75′-drugi žuti) (Rijeka).

Rijeka: Vargić, Ristovski, Lešković, Mitrović, Zuta, Bradarić, Maleš, Jugović (od 63′ Roshi), Lima (od 59′ Radošević), Tomasov, Bezjak (od 74′ Balaj).

Zagreb: Livaković, Kovačić, Tešija, Jurilj, Gudelj (od 32′ Mudražija), Bevab (od 46′ Šulc, od 66′ Medić), Ljubičić, Šulc (od 66′ Medić), Matić, Šehić, Boban.