Start utrke (Foto: Karmen Soldatić)

Osim natjecanja, Učka Trail je svojevrsno putovanje kroz zaštićeni prirodni krajolik Parka prirode Učka, koje pruža mogućnost da vidite i doživite mjesta u kojima su povijest, tradicija, mitologija i drevne legende isprepletene sa prirodnim ljepotama čineći tako ovo natjecanje posebnim i nezaboravnim.

Mošćenička Draga – Na jučerašnjem startu prvog izdanja međunarodne utrke Učka trail našlo se je 178 natjecatelja iz 12 zemalja, koji su na dvije staze različite duljine (Green i blue) odmjerili trkačke snage.

78 natjecatelja takmičilo se na dužoj stazi (41 kilometar), koja je vodila od Mošćeničke Drage, Mošćenica, Male Učke, Vojaka, Poklona, Lovranske Drage, Trebišća, Mošćenica i natrag do centra Drage. Spomenutu rutu, za 04:14:27, najbrže je istrčao Toni Vencelj iz Slovenije, drugo mjesto s vremenom od 04:14:55 istrčao je Goran Modrušan, dok je 14 minuta za drugo plasiranim kroz cilj prošao Ivan Blečić.

Slovenka Špela Strasser bila je najbolja u ženskoj konkurenciji s vremenom od 5:02,07, na drugo mjesto plasirala se Katja Kegl s vremenom do 05:39:43, dok je treće mjesto osvojila Katja Rutar.

Na kraćoj stazi slavio je predstavnik Slovenije Jan Božič (02:24:52), drugo mjesto osvojio je Giuliano Rossi (Italija), a treće Ivo Rubinić (Hrvatska). U konkurenciji žena najuspješnije natjecateljice bile su Suzana Alberini, Mirjana Kolac i Darija Bostjančić.