pesekani_turnir_budimpesta_2015

Gala Zukić i Mateo Šepić osvojili su treća mjesta u svojim kategorijama i time dodatno poboljšali svoj svjetski ranking. Fotogaleriju iz Budimpešte pogledajte na ovom linku

Ičići – Treći ovogodišnji nastup SBK Pešekani zabilježili su proteklog vikenda u glavnom gradu Mađarske, Budimpešti. Prvi ovogodišnji turnir iz masters 1000 serije okupio više od 180 igrača iz čak 16 zemalja koji su se u 10 pojedinačnih i 4 kategorije parova nadmetali za nove svjetske bodove i odličja. Turnir je održan na terenima sportskog centra Marczibanyi, a igralo se pod balonom, na umjetnoj travi. Organizatori iz mađarskog speed badminton saveza potrudili su se i organizirali turnir na visokom nivou, koji je protekao u odličnoj atmosferi.

pesekani_turnir_budimpesta_2015_1

Boje Speed badminton kluba Pešekani u Budimpešti su branili Gala Zukić u U14GIRLS, Mateo Šepić u U14BOYS, Marin Ružić u OPEN te Vlatko Franović, Jasmin Zukić i Damir Barišić u +40 kategoriji. U open konkurenciji parova opatijski su klub predstavljali Damir Barišić i Vlatko Franović. Odličja su po običaju osvojili najmlađi članovi kluba. Gala i Mateo osvojili su treća mjesta u svojim kategorijama i time dodatno poboljšali svoj svjetski ranking. Posebno valja istaknuti hrabar nastup Gale Zukić koja je tek u svom trećem nastupu u novoj kategoriji osvojila izvanredno treće mjesto. Gala je u polufinalnom meču pružila solidan otpor prvoj igračici svijeta i kasnijoj osvajačici turnira, slovenki Lori Škerl. Drugo mjesto u ovoj je kategoriji osvojila Franka Škrobo iz SBK Zagreb.

Mateo Šepić također je zaustavljen u polufinalu od strane prvog igrača svjijeta i osvajača turnira poljaka Macieja Filipowicza. Mateo je u dva napeta seta odigrao vrlo dobro, no ovoga je puta vršnjak iz Poljske bio bolji i zasluženo je slavio. Pešekani u +40 kategoriji svoje su nastupe završili u skupinama. U OPEN kategoriji Marin Ružić prošao je skupinu no u 1/16 finala od njega je bio bolji mladi poljak Tomasz Kaczmarek.

Pobjednik OPEN kategorije ovoga je puta bio ukrajinac Myhailo Mandryk koji je u dva seta bio bolji od aktualnog europskog prvaka Pera Hjalmarsona. U ženskoj konkurenciji pobjeda je pripala domaćoj igračici Agnes Darnyik koja je u finalu pobijedila najbolju igračicu svijeta Jasminu Keber.

Od ostalih hrvatskih predstavnika valja izdvojiti treće mjesto Damira Ilića u +40 kategoriji te također treće mjesto Nikole Kučine u U18BOYS kategoriji. Sljedeći nastup Pešekani će imati 25. travnja kada će se na terenima Zelene lagune u Poreču održati 1. Poreč open, međunarodni turnir iz serije 250.