crossminton_suncana_staza_pula_sbk_pesekani_2016_01

Pešekane je na ovom turniru predstavljalo šest igrača i to: Gala Zukić u U18MIX, Vedran Ružić, Kristijan Lanča i Marin Ružić u OPEN kategoriji te Jasmin Zukić i Damir Barišić u +40 kategoriji. U kategoriji parova također su nastupila braća Ružić. Nekoliko fotografija s turnira pogledajte na ovom linku

crossminton_suncana_staza_pula_sbk_pesekani_2016_3_01

Pula – Prošle subote, na terenima hotela Pula na pulskoj Verudi održan je turnir službenog naziva ”1st ICO Crossminton Sunčana staza Pula open 2016“. Turnir jačine 250 bodova okupio je četrdeset igrača iz pet zemalja koji su se u pet pojedinačnih i jednoj kategoriji parova nadmetali za nove svjetske bodove. Organizator ovog turnira Crossminton klub Zagreb potrudio se te je organiziran turnir na visokoj razini u ugodnom ambijentu hotela Pula.

crossminton_suncana_staza_pula_sbk_pesekani_2016_2_01

Gala Zukić opet je bila na visini zadatka te je u miješanoj muško – ženskoj konkurenciji osvojila prvo mjesto što je itekako vrijedan rezultat. Gala je u polufinalu pobijedila aktualnog europskog prvaka Marka Jerkovića dok je u napetom finalu u tri seta bila bolja od Borne Petka, devetog igrača svijeta u ovoj kategoriji. Impresivan nastup ostvario je i Vedran Ružić koji je u OPEN kategoriji osvojio drugo mjesto i srebrno odličje. Vedran je u polufinalu bio bolji od rivala iz Slovenije Alena Baumkirhera, 27 igrača svijeta, dok je u finalu u neizvjesnom meču zamalo izgubio od Jaše Jovana, nove zvijezde ovog sporta. Osim Gale i Vedrana, odličje je ovoga puta osvojio i Marin Ružić koji je u OPEN kategoriji osvojio treće mjesto. Kolekciju odličja Pešekana zaključila su braća Ružić, osvojenim drugim mjestom u konkurenciji parova. Od njih je u finalu bila bolja slovenska kombinacija Jovan / Baumkirher. Damir Barišić svoj je nastup završio u ¼ finala dok je Jasmin Zukić zaključio turnir ispadanjem u skupini.

crossminton_suncana_staza_pula_sbk_pesekani_2016_4_01

Osim crossmintonskih nadmetanja na ovom je turniru po prvi puta održan i malonogometni susret slovenskih i hrvatskih crossmintonaša koji su odmjerili snage na obližnjem igralištu. Pobjedu su u prijateljskoj atmosferi odnijeli gosti iz Slovenije dok je zajedničko druženje svih sudionika turnira nastavljeno do dugo u noć na atraktivnoj terasi hotela Pula.

Pešekani sezonu nastavljaju nastupom na domaćem terenu. U sklopu manifestacije ”Dani Ičića“ u subotu, 03. rujna na plaži u Ičićima održati će se treće izdanje ”Ičići open“ turnira koji će se sa 100 bodova bodovati za nacionalnu rang ljestvicu. Osim službenog dijela turnira u večernjim će se satima održati i demonstracija blackmintona – crossmintona pod specijalnim osvjetljenjem koje i inače atraktivnoj igri daje jednu novu dimenziju.