nogomet_rijeka_dinamo_potop_2016_kek_kranjcar_derbi_1_01

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. U 32. sekundi Vešović je pobjegao obrani Dinama, Šemper se poskliznuo ali ipak je uhvatio loptu. Pivarić je išao nespretno je izbijati loptu iz ruku svog vratara, a Mario Gavranović je uzeo dar i poentirao – 1:0! Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

nogomet_rijeka_dinamo_potop_2016_kek_kranjcar_derbi_5_01

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo u utakmici 9. kola MAXtv Prve (5:2) lige zadržavši prvo mjesto s bodom prednosti ispred Osijeka i četiri ispred Dinama. Teško se sjetiti kada je jedna momčad u hrvatskom prvenstvu ovako nadigrala aktualnog prvaka, Rijeka je bila moćna i upisala uvjerljivu pobjedu protiv Dinama! Iako rezultat govori sve, dojam s travnjaka je još bolji kada se uzme u obzir da je Rijeka imala još nekoliko izglednih prilika i rezultat je mogao biti još izraženiji.

Foto Luigi Opatija, HNK Rijeka, Utakmica Rijeka Dinamo sep2016

Bila je to samo naznaka onoga što će uslijediti u prvom dijelu u kojem je Rijeka dominirala. Već u šestoj minuti uslijedila je nova pogreška obrane Dinama. Andrijašević je pritisnuo Schildenfelda koji je nespretno vratio loptu Šemperu, ali vratar Dinama uspio je izbiti loptu.

Poneka akcija Dinama pred golom Rijeke nije donijela razlog za zabrinutost, Vešović i Ristovski na desnom boku bili su nepresušan izvor opasnih ubačaja. U 15. minuti uslijedila je nova pogreška Šempera i Benkovića što je otvorila priliku Vešoviću da krene sam prema golu.

Vešović je ipak ubacio, Schildenfeld kratko odbio, a duel Gavranovića i Benkovića sudac nije okaraterizirao kao penal. Lopta je opet došla do Vešovića koji je pucao, ali ovoga puta ispriječila se vratnica!

nogomet_rijeka_dinamo_potop_2016_kek_kranjcar_derbi_4_01

Rijeka je nastavili “lomiti” Dinamo, a pritisak je okrunjen u 33. minuti. Vešović se sjurio po desnom boku. Iako mu je iza leđa dolazio Ristovski, Vešović se odlučio na ubačaj koji stigao do Gorgona koji je sjajno “stisnuo” loptu za 2:0!

Dinamo se probudio tek u završnici, u 35. minuti Stojanović je opasno ubacio s desne strane, Mitrović je uspio kratko skrenuti loptu što je došla do Pivarića, ali ju nogometaš Dinama nije dobro zahvatio. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Fernandes se izborio za lijepu poziciju u kaznenom prostoru, ali njegov udarac blokirao je Elez.

nogomet_rijeka_dinamo_potop_2016_kek_kranjcar_derbi_3_01

Rijeka je s istim žarom krenula i u nastavak. U 50. minuti Vešović i Gavranović duplim pasom izbacili su cijelu obranu Dinama, Vešović je krenuo sam pred gol i poentirao – 3:0!

Kao da to nije bilo dovoljno, u 55. minuti Alexander Gorgon je briljantnim projektilom s 25 metara pospremio loptu u rašlje (4:0), a stadion je još jednom eksplodirao! Rijeka je ostatak utakmice tražila i peti gol, a publika je pjesmom privela utakmicu kraju.

U 82. minuti Soudani je ostao sam nakon kornera i smanjio na 4:1, ali samo tri minute kasnije Vešović je još jednom pobjegao obrani Dinama za drugi gol na utakmici, novu erupciju oduševljenja – 5:1. U završnici utakmice Pavičić se izborio za poziciju, te u 86. minuti postavio konačnih 5:2.

MAXtv prva liga, 9. kolo
Rijeka – Dinamo 5:2

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 5589
Sudac: Ante Vučemilović (Osijek)
Strijelci: 1:0 Gavranović (1′), 2:0 Gorgon (33′), 3:0 Vešović (50′), 4:0 Gorgon (55′), 4:1 Soudani (82′), 5:1 Vešović (85′), 5:2 Pavičić (86′)
Žuti kartoni: Andrijašević (Rijeka), Benković (Dinamo).

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Elez, Mitrović, Zuta, Maleš, Bradarić, Vešović (od 87′ Čanađija), Andrijašević, Gorgon (od 70′ Mišić), Gavranović.

Dinamo: Šemper, Soudani, Jonas (od 75′ Henriquez), Fernandes, Pavičić, Pivarić, Sigali, Schildenfeld, Benković, Fiolić (od 57′ Machado), Stojanović (od 57′ Šitum).