Foto Luigi Opatija, Op?ina Lovran, 100 milja Istre 2017 Start L

Najbolji hrvatski plasman ostvarila je Darija Bostjančić na 16. mjestu, dok je lovranski trkač Toni Družeta stigao 32. Pogledajte veliku fotogaleriju koju smo snimili na startu utrke.

Lovran – Više od tisuću i tri stotine natjecatelja sudjeluje ove godine u trodnevnoj utrci ”100 milja Istre”, čija je jedna od četiri trase svoj start imala iz Lovrana u ponoć, na prijelazu iz subote u nedjelju.

Tako je iz lovranskog Starog grada krenulo oko 270 trkača iz tridesetak država, a među onima koji su savladali 108 kilometara dugu stazu koja ih je vodila preko Vojaka, Poklona, Buzeta, Motovuna i Buja do Umaga bio je i lovranski trkač Toni Družeta.

Prvi trkači u cilj stigli su za manje od 12 sati – točnije, prvoplasiranom Marjanu Župančiću iz Slovenije za to je bilo potrebno 11 sati, 38 minuta i 36 sekundi, dok je drugoplasirani Francuz Clément Barret u cilj ušao s vremenom od 11:55:28. Na treće mjesto plasirao se Piotr Choros iz Poljske, dok je najbolji hrvatski trkač bila Darija Bostjančić na 16. mjestu. Toni Družeta u cilj je stigao kao 32., s vremenom 15:18:19.

Pogledajte veliku fotogaleriju koju smo snimili na startu utrke.