Foto Luigi Opatija, POL, Puha?ki orkestar Lovran, HNK Rijeka, U

Na večerašnjoj utakmici održano je predstavljanje Općine Lovran, koju su uveličali članovi Puhačkog orkestra Lovran i mališani koji su na samom početku utakmice istrčali na travnjak s nogometašima Rijeke i Lokomotive… ! Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 2:1 u utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Izabranici Matjaža Keka drugi put u četiri utakmice drugog dijela sezone do slavlja su došli preokretom.

Igrala se 57. minute utakmice. Ristovski je još jednom pobjegao po desnom boku, pronašao Gorgona u kaznenom prostoru koji je poentirao – 2:1! Bio je to trenutak koji je usmjerio utakmicu na mlin Rijeke nakon što je Lokomotiva izdržala sve napade u prvom dijelu, te u 35. minuti stekla prednost.

Rijeka je krenula silovito na otvaranju utakmice, ali pokušaj Gorgona glavom (1′) i udarac Andrijaševića koji je na putu prema golu pogodio Gavranovića nisu dali željeni rezultat.

U 23. minuti Gavranović je pobjegao obrani Lokomotive, ali njegov pokušaj loba osujetio je Šemper. Tri minute kasnije Ristovski je sjajno gurnuo loptu u prostor za Andrijaševića koji je potegnuo, ali nije bilo preciznosti u završnici.

I onda je Lokomotiva povela u 35. minuti. Capan je ubacio s desnog boka, Grezda pobjegao pažnji riječkoj obrani i matirao Prskala – 0:1. Rijeka je odmah uzvratila. Prvo je Andrijašević sjajno prošao kroz obranu i potegnuo, ali Šemper je obranio prizeman udarac. Gol je stigao u 41. minuti. Ristovski je ubacio, a Bradarić sjajnim udarcem glavom u visokom luku matirao Šempera – 1:1.

Lokomotiva je dobro ušla u nastavak, ali nekoliko situacija pred golom Rijeke nije pretvorila u priliku, a sve je kaznio Gorgon golom u 57. minuti.

– Teško, ali zasluženo. Ovakve pobjede su izuzetno važne, izdržali smo tri utakmice u šest dana. Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili u očekivano teškoj utakmici. Izuzetno draga i slatka pobjeda. Znamo u kakvoj smo situaciji i što moramo raditi. Izuzetno im je važna podrška s tribina, rekao je Matjaž Kek.