hnk_rijeka_istanbul_basaksehir_nogomet_eul_rujevica_2016_1_01

Nogometaši Rijeke okončali su nastup u Europskoj ligi, dva remija u dvije utakmice protiv kvalitetnog Istanbul Basaksehira na kraju nisu bila dovoljna za ulazak u playoff. Rijeka je u obje utakmice pružila dobru igru, na kraju je nedostajalo malo sreće za slavlje na Rujevici. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku...

hnk_rijeka_istanbul_basaksehir_nogomet_eul_rujevica_2016_3_01

Rijeka – Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Istanbul Basaksehira 2:2 u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige i nisu uspjeli izboriti nastup u play-offu europskog natjecanja nakon što je prva utakmica u Istanbulu okončana 0:0. Bila je to prva europska utakmica na novom stadionu, a Rijeka je ujedno nastavila niz i 20 utakmica ne zna za poraz na Rujevici, ali u ovom slučaju to nije bilo dovoljno za prolaz.

Ključnim se pokazala 74. minuta kada je jednu loptu u prostor pokupio Višća koji je izbio sam pred Prskala, zaobišao ga i poentirao – 2:2. Do tog trenutka činilo se da će riječka dobra igra biti nagrađena prolaskom u idući krug Europske lige.

Rijeka je dobro krenula u utakmicu. Prvo je Vešoviću nedostajalo malo da se u sedmoj minuti izbori za loptu u kaznenom prostoru i nađe u odličnoj poziciji za udarac.

hnk_rijeka_istanbul_basaksehir_nogomet_eul_rujevica_2016_2_01

Četiri minute kasnije bljesnuo je napad Basaksehira. Mossoro je gurnuo loptu za Višću koji se sjurio prema golu. Višći se, nakon nesupješnog pokušaja da proigra suigrača lopta odbila natrag, i njegov udarac s 15 metara prošao je uz vratnicu.

Uslijedila je velika prilika Rijeke. U 16. minuti turska obrana izbila je jedan ubačaj. Udarac Mišića s 20 metara završio je u nogama Gavranovića na 11 metara, ali udarac iz okreta otišao je pored gola.

Gosti su prijetili najviše po desnoj strani, ali nekoliko opasnih ubačaj otklonila je riječka obrana. I onda je stigao gol. Tomasov je brzo izveo out u blizini korner zastavice, Gavranović je ubacio oštru loptu za Bezjaka koji je ostao sam u pet metara – 1:0!

Turska momčad povezala je redove, već dvije minute kasnije u velikoj gužvi u kaznenom prostoru Rijeke, napadači Basaksehira propustili su iskoristiti priliku.

hnk_rijeka_istanbul_basaksehir_nogomet_eul_rujevica_2016_4_01

Pogodak gostiju stigao je u 42. minuti. Nakon jedne izbijene lopte, Tekdemir je glavom vratio loptu u prostor Višći koji se sjurio u kazneni prostor i lobom matirao Prskala – 1:1.

Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje drugog dijela. U 51. minuti Gavranović je sjajno petom odigrao za Vešovića koji je srušen u kaznenom prostoru. Bezjak je bio siguran s bijele točke – 2:1. Uslijedilo je veliko slavlje na tribinama, koje je utihnulo u 74. minuti.

– Nažalost, neriješeno kao poraz. Čestitke ekipi Istanbula i veliki kompliment igračima koji su dali sve od sebe, ali nažalost nije bilo dovoljno. Hvala publici, bio je divan ambijent koji nas je nosio, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke, nakon ogleda protiv turskog prvoligaša.

– Igrali smo u predivnom ambijentu, ali takav je nogomet. Ne izgubiš, a ispadneš. Već smo u Istanbulu znali da smo puno toga prokockali. Platili smo danak i puta iz Istanbula i gostovanja u Osijeku koja je koštala strahovito puno energije. Igrači su silno željeli i dali su sve od sebe, zaključio je Matjaž Kek.

UEL, 3. kolo
Rijeka – Istanbul Basaksehir 2:2

RIJEKA Stadion HNK Rijeka
Sudac: Marius Avram (Rumunjska)
Strijelci: 1:0 Bezjak (25′), 1:1 Višća (42′), 2:1 Bezjak (51′-11m), 2:2 Višća (74′)
Žuti kartoni: Mitrović, Maleš (Rijeka), Ucar, Belozoglu, Tekdemir, Batdal, Under (Istanbul Basaksehir).

Rijeka: Prskalo, Ristovski (od 90′ Čanađija), Mitrović, Elez, Zuta, Mišić (od 83′ Handžić), Maleš, Tomasov, Gavranović, Vešović (od 67′ Matei), Bezjak.

Istanbul Basaksehir: Babacan, Ayhan, Belozoglu, Epureanu, Višća, Mossoro (od 84′ Holmen), Batdal, Doka (od 63′ Under), Albayrak, Tekdemir, Ucar (od 63′ Alkilic).

Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku...