U 30. minuti Mišić je ubacio, Elez se odlično snašao i poentirao – 1:1. Veliku fotogaleriju sa Rujevice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od AEK-a 1:2 u utakmici prvog kola skupine D Europske lige.

Rijeka je prva zaprijetila. U četvrtoj minuti Gavranović je odigrao za Hebera koji je ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac obranio je vratar Anestis.

AEK je zatim došao do daha, u sedmoj minuti Mantalos je ostao sam na 18 metara, a udarac je otišao daleko od gola. Gosti su poveli u 16. minuti. Nakon jednog ubačaja obrana Rijeke nije dobro reagirala i Manatlos je poentirao.

U 22. minuti nova prilika za goste. Livaja je gurnuo za Simoesa koji je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, ali ubačaj je riječka obrana izbila u korner.

Rijeka je zatim počela polako povezivati konce u igri. U 30. minuti Mišić je ubacio, Elez se odlično snašao i poentirao – 1:1.

Do kraja prvog poluvremena AEK je imao još jednu odličnu priliku. Nakon ubačaja Mantalos je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac lijevom nogom sjajno je obranio Prskalo.

U 51. minuti Gavranović je iskroristio pogrešku obrane AEK-a, ušao u kazneni prostor, ali grčki braniči uspjeli su otkloniti opasnost.

AEK je svoj trenutak dočekao u 62. minuti i slobodan udarac na 25 metara. Christodoulopoulos je potegnuo preko živog zida i pogodio – 1:2. U 70. minuti Livaja je uzeo loptu na desnoj strani i ubacio, Simoes je ostao sam i glavom pucao ravno u Prskala.

Rijeka je u 72. minuti izborila slobodan udarac na 18 metara. Mišić je potegnuo, lopta je završila u živom zidu, a odbijanac je otišao preko gola.

Acosty je nakon ulaska donio svježinu, ali sjajan solo prodor nije popratio preciznim udarcem.

Rijeka je nastavila pritiskati stjeravši goste na njihovu polovicu, a Acosty je u 85. minuti propustio novu priliku.