hnk_rijeka_nk_cibalija_2016_rujevica_2016_1_01

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Cibalije vratili su se dobrim navikama nakon remija u Koprivnici. Dva pogotka u prvom dijelu bila su dovoljna da se slomije otpor vinkovačkog sastava. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

hnk_rijeka_nk_cibalija_2016_rujevica_2016_2_01

Rijeka – Nogometaši Rijeke svladali su Cibaliju 2:0 u utakmici 17. kola MAXtv Prve lige upisavši 14 prvenstvenu pobjedu ove sezone. Rijeka je rutinski odradila zadatak na domaćem travnjaku, Vinkovčani nisu imali previše prilika i sve nedoumice oko pobjednika bile su riješene u prvom poluvremenu.

Rijeka je od prve minute krenula po pobjedu. Cibalia se uglavnom branila i nakon nekoliko prilika na samom otvaranju stigao je pogodak u 18. minuti.
Bradarić se našao u odličnoj poziciji, ali njegov udarac obranio je vratar Matković. Bradarić je u nastavku akcije proigrao Mateija kojeg je Zgrablić srušio – jedanesterac za Rijeku.

hnk_rijeka_nk_cibalija_2016_rujevica_2016_01

Gorgon je preuzeo odgovornost u 18. minuti i poentirao – 1:0. Austrijski napadač izjednačio se s Romanom Bezjakom na vrhu ljestvice strijelaca sa sedam postignutih golova. Samo šest minuta kasnije Rijeka je udvostručila prednost. Matei je krenuo u još jedan prodor, a Karačić ga je srušio u kaznenom prostoru. Izvođač je ovoga puta bio Matei koji je također bio siguran – 2:0.

Cibalia je najveću priliku u prvom dijelu imala u 22. minuti kada je Baša pobjegao obrani Rijeke, ali njegov udarac iz izgledne pozicije otišao je pored gola.

hnk_rijeka_nk_cibalija_2016_rujevica_2016_4_01

U nastavku utakmice Rijeka je čekala svoju priliku, prva je stigla u 50. minuti kada je Mišić pronašao Gorgona koji se našao u dobroj situaciji, ali vratar Matković obranio je pokušaj. Cibalia je u drugom dijelu postala konkretnija u napadu, ali riječka obrana bez većih problema otklonila je sve pokušaje. Najveću priliku u drugom dijelu Rijeka je imala u 84. minuti. Gorgon je pobjegao obrani Cibalije i izašao sam pred vratara Matkovića koji je sjajno reagirao.

– Kvalitetno prvo poluvrijeme nakon kojeg smo iskontrolirali utakmicu. Mislim da je pobjeda zaslužena, šteta što nismo postigli treći gol. Ušli smo dobro u utakmicu i pobjeda u niti jednom trenutku nije bila upitna, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

Vedran Jugović izašao je na travnjak stadiona HNK Rijeka prije početka ogleda protiv Cibalije, a klub mu se zahvalio kolažom njegovih fotografija i porukom: Hvala ti za 100 utakmica u dresu HNK Rijeka! Naime, Jugović je u bijelom dresu odigrao točno 100 utakmica, a karijeru će nastaviti u redovima južnokorejskog Jeonnam Dragonsa. Iako je kiša neumorno padala, topli pljesak riječke publike uz skandiranje: Jugo, Jugo.. rekli su sve. Trenutak kojeg će Vedran zauvijek pamtiti, jer kao što je i sam rekao, Rijeka je u njegovom srcu postala klub ravnopravan Osijeku, a navijači su Vedrana zavoljeli zbog beskompromisnog pristupa i zalaganja na terenu.