DP Slovenije U – 17 : Opatijci poraženi u susretima protiv Primorja EB i Triglava

Arhiva

Arhiva

Nažalost, umor i psihičko pražnjenje uzrokovano prvom utakmicom doveli su do raspada igre opatijskih vaterpolista koju su vješto iskoristili prvaci Slovenije te bez većih problema došli do pobjede.

Rijeka – Na drugom turniru Državnog prvenstva Slovenije koji se održao na bazenima Kantrida opatijski vaterpolisti zabilježili su dva poraza od favorita takmičenja Primorja EB i Triglava iz Kranja.

U prvoj utakmici, u “vječitom“ derbiju, igrači trenera Kancijanića dobro su se držali protiv Primorjaša sve do posljednjih nekoliko minuta posljednje četvrtine u kojima su prosuli vodstvo od 7 : 5.Na kraju zaslužena pobjeda Primorja EB rezultatom 9 : 7.

U drugoj utakmici koja se igrala odmah nakon susreta sa Primorjem, Opatijci su poraženi od Triglava sa 14 : 10. Nažalost, umor i psihičko pražnjenje uzrokovano prijašnjom utakmicom doveli su do raspada igre opatijskih vaterpolista koju su vješto iskoristili prvaci Slovenije te bez većih problema došli do pobjede.