Bezjak i Tomasov za visoku pobjedu Rijeke na otvaranju sezone @ Split

Arhiva

Arhiva

Kada je već tekla zadnja minuta, sjevnula je nova kontra Rijeke, a Bezjak je ponovo bio najbrži i najspretniji u kaznenom prostoru – 0:3.

Split – Nogometaši Rijeke pobijedili su Split 3:0 u utakmici 1. kola MAXtv Prve lige na otvaranju sezone 2016./2017. Izabranici Matjaža Keka odigrali su odličnu utakmicu u kojoj Splitu nisu dopustili ništa u napadačkom dijelu, dok su riječki nogometaši na drugoj strani stvorili nekoliko izglednih situacija iskoristivši u konačnici dvije.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje prvenstva, već u sedmoj minuti zatresla se splitska mreža. Tomasov je primio loptu na lijevom boku i odmjerenim ubačajem pronašao Bezjaka koji je bio brži od vratara Duke i glavom zatresao mrežu – 0:1.

Četiri minute kasnije Tomasov je ponovo bio u prvom planu, napadač Rijeke lijepo se varkom oslobodio pratnje braniča, ali udarac desnom nogom s ruba kaznenog prostora otišao je malo iznad grede.

Uslijedio je pokušaj Bezjaka u 21. minuti, te novi lijepi potez Tomasova u 32. minuti, ali kod oba udarca nedostajalo je preciznosti. Rijeka je u nastavak ušla udarcem Tomasova, te proigravanjem Tomasova za Bradarića, ali obje prilike nisu realizirane.

Split se probudio u 69. minuti kada je nakon nekoliko ubačaja lopta stigla do Pešića koji ju je primio u kaznenom prostoru Rijeke ali nije uspio pucati. Na kraju akcije lopta je došla do Jukića čiji udarac s 18 metara obranio Prskalo. Uslijedio je korner i udarac glavom Obšivača koji je prošao tik uz vratnicu.

Rijeka je dočekala svoju priliku iz kontre u 75. minuti. Split je izgubio jednu loptu na centru, Bezjak je izbacio Tomasova koji se sam sjurio prema golu Splita i poentirao – 0:2!