Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas-Čelan osvojile zlato u ekipnoj konkurenciji na EP u karateu

Arhiva

Arhiva

Do finala Hrvatska je eliminirala Englesku i Makedoniju s 2-0, a u polufinalu su iznenadile Tursku s 1-0, a finalu u “Sinan Erdem areni” slavile su protiv Rusije sa 2:0. Čestitke natjecateljicama i izborniku reprezentacije Dragutinu Galini…

Istambul – Hrvatska ženska reprezentacija u sastavu Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas-Čelan osvojila je u borbama zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Istanbulu.

U ukupno devet borbi tijekom turnira suparnice protiv hrvatske vrste nisu osvojile ni jedan jedini bod, što je nezabilježeno, osobito u novijoj povijesti karatea. Do finala Hrvatska je eliminirala Englesku i Makedoniju s 2-0, a u polufinalu su iznenadile Tursku s 1-0, a finalu u “Sinan Erdem areni” slavile su protiv Rusije sa 2:0.

Uoči posljednjeg dana 50. EP-a hrvatski karatisti tako imaju dvije zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu medalju.

Jelena Kovačević nije uspjela u borbi za broncu (-55 kg), uspješnija je bila Španjolka Cristina Ferrer (2-0), a Maša Martinović u kategoriji preko 68 kilograma osvojila je zlatno odličje. Posljednjeg dana EP-a u Istanbulu na kojem nastupa 495 natjecatelja iz 47 zemalja obje hrvatske reprezentacije bore se za broncu u ekipnim katama.