1.B HVL: Opatijci furiozno kroz Višnjik

vaterpolo_sm_pepaVolosko – Uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Zadru ostvarili su vaterpolisti Opatije protiv mlade i perspektivne domaće ekipe ponajviše zahvaljujući odličnom pristupu i ulasku u utakmicu.
Nakon samo dvije minute prve četvrtine na semaforu je stajao rezultat 3 : 0 za Opatijce a sva tri gola postigao je jučer iznimno raspoloženi Arsen Sušanj. To je bio znak domaćem treneru Jovančeviću da već tada pozove minutu odmora kako bi pokušao nešto promijeniti u igri svoje momčadi, međutim opatijski su vaterpolisti i nakon time outa nastavili puniti mrežu nemoćnog Curaća te golovima Peroša (2), Frajmana i Turine stigli do nevjerojatnih 7 : 0.
Prvi pogodak za Zadrane djelo je Zvonimira Lakoša sa igračem više dvije minute prije kraja četvrtine za konačnih 7 : 1.
U drugom dijelu Opatijci nastavljaju zabijati iz svih pozicija pa ta četvrtina završava 5 : 0 u njihovu korist za ukupnih 11 golova prednosti i potpunu katastrofu Zadrana koji su se nakon dobro odigranih utakmica protiv Biograda i Galeba ponadali da bi možda mogli iznenaditi i uzeti barem bod u jučerašnjem susretu.
Tek u trećoj četvrtini zadarski igrači dolaze do male satisfakcije jer taj period igre dobivaju sa 4 : 3 golovima kapetana Čurkovića, Raića, Jadrešića i Stipića dok su za Opatiju uspješni Sušanj, Damjanović i Turina.
U posljednjem dijelu utakmice Deželjin, Turina i Frajman sa svoja dva pogotka dovode Opatiju do najveće prednosti od 14 golova viška nakon čega Stipe Ančić i Zvonimir Lakoš 7 sekundi do kraja postavljaju konačnih 7 : 19 u korist opatijskih vaterpolista.
Najbolji u momčadi Opatije bili su Sušanj, Frajman i vratar Vuković, a kod Zadrana dvostruki strijelac Lakoš.