1.B HVL : Odličnom igrom do uvjerljive pobjede

vaterpolo_kantridaVolosko – Vaterpolisti Opatije startali su u ovogodišnje prvenstvo pobjedom protiv ekipe Biograda koja ih je prošle godine pobijedila u oba prvenstvena susreta. Kao što se i pretpostavljalo, Opatijci su u susret ušli vrlo agresivno, igrajući čvrsti presing i to je toliko iznenadilo goste da se, takoreći, još nisu niti snašli, a na semaforu je već bilo 6 : 1 uz još nekoliko odličnih prilika za povećanje vodstva.
Prvi gol dao je Franko Prosen nakon što se lopta odbila od prečke poslije šuta Deželjina da bi do kraja četvrtine kao na tekućoj traci golove davali Frajman (3) i Peroš (2) dok je za goste, s igračem više poentirao Jere Antić.
Druga četvrtina završava neodlučeno 2:2, a pogađaju za Opatiju Deželjin i Žulić te Sabioni dva puta za Biograd, od toga jednom iz peterca.
U trećem dijelu Opatijci ponovno stišću gas, redaju se odlične akcije jedna za drugom i 5.02 do kraja četvrtine stižu do najveće prednosti + 7. Najprije Arsen Sušanj topovskim udarcem iz daljine para mrežu Rukavine za 9 : 3 da bi Deželjin nakon odlične obrane sa igračem manje podigao prednost na 10 : 3. Gosti zatim ponovno iz dosuđenog kaznenog udarca smanjuju na 10 : 4, strijelac Sabion,i a nakon njega uspješan je i Antić. U zadnjim sekundama treće četvrtine Frajman prekrasnim golom ponovno diže prednost na + 6.
Visoko vodstvo i odlična igra ponukala je trenera domaćih Kancijanića da u posljednju četvrtinu uđe sa pričuvnim vratarom Samcem te da da priliku svim igračima sa klupe što su gosti vješto iskoristili i nakon drugog gola Sušnja za 12 : 5 uspijevaju postići čak četiri uzastopna gola nakon čega u igru ponovno ulaze Deželjin i Frajman i svojim golovima osiguravaju mirnu završnicu.
Do kraja utakmice svaka ekipa postiže po jedan gol, Sabioni za goste, a Deželjin svoj četvrti na utakmici za Opatiju i za konačnih 15 : 10.